Të gjitha lajmet

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 Maj, 2017 @12:56

Drita
Kerasan Prishtina
Drita 92 : 96 Kerasan Prishtina

Seria Play-Out: Kerasan 2-0 Drita. Kerasan siguron Superligën 2017/18.
Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën
Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe në stinorin tjetër garues 2017/18.

Kjo pasi që ekipi i Kerasan Prishtinës mbrëmë mposhti edhe në ndeshjen e dytë të serisë së Play-Outit Dritën e Gjilanit për të bërë 2-0 serinë dhe për të mbetur anëtare e Superligës.

Ndeshja e mbrëmshme ka qenë shumë e ngushtë sa i përket rezultatit derisa imtësirat përcaktuan fituesin, me përfundimtaren 92-96 (26-30, 25-20, 24-27 dhe 17-19).

Me fitoren e Kerasanit, seria u bë 2-0 dhe kështu Kerasan Prishtina mbetet anëtare e Superligës, ndërsa Drita mbetet së paku edhe për një stinor anëtare e Ligës së Parë.

Drita edhe stinorin e kaluar kishte dështuar të arrinte në Superligë, pasi që kishte humbur në finale nga Rahoveci 2-1 në Ligë të Parë.

BEST 5

Pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17

19 Maj, 2017 @9:44

Dje është caktuar pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17 në NBA....

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

18 Maj, 2017 @16:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @14:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @14:08

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur...

FINAL FOUR

Nesër mbrëma fillon Final Fouri në Euroleague

18 Maj, 2017 @13:15

Spektakli i basketbollit europian fillon nesër mbrëma me dy...

CELTICS - CAVS @ GAME 1

James e Love, shkatërrojnë Bostonin

Foto: nba.com

18 Maj, 2017 @11:44

Ndeshja e parë e serisë finale të Konferencës Lindore, është...

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Rival të barabartë, por në fund fituan

17 Maj, 2017 @21:39

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, është shprehur që vetëm...

AUDRIUS PRAKURAITIS

Prakuraitis: Kthyem epërsinë e terrenit, finalja vazhdon

17 Maj, 2017 @21:30

Trajneri i Sigal Prishtinës, Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes ka...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 2

Prishtina fiton në Prizren, barazohet seria

17 Maj, 2017 @20:51

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja e dytë e serisë finale mes...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç3: Bashkimi mban epërsinë e lehtë

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @20:17

1 çerek para fundit të takimit, rezultati momental është 60-58...

SIGAL PRISHTINA - PEJA

Prishtina, lehtë ndaj Pejës

FOTO: Arkiv

11 Nëntor, 2017 @19:51

Sigal Prishtina, pa u lodhur fare, e regjistroi fitoren e tetë të...

TREPÇA - KERASAN PRISHTINA

Trepça i revanshohet Kerasanit

BOROZANI/ A. P.

11 Nëntor, 2017 @19:45

Skuadra mitrovicase, Trepça, e cila në ndeshjen e parë të...

RAHOVECI - YLLI

Rahoveci, përsëri më i mirë se Ylli

Foto: KBRahoveci/ Facebook

11 Nëntor, 2017 @18:50

Sikurse në ndeshjen e parë në këtë stinor, edhe në të dytën...

FORMACIONET: SIGALPRISHTINA-PEJA

5-shet startuese: Prishtina-Peja

11 Nëntor, 2017 @18:00

Para ndeshjes Sigal Prishtina - Peja, trajnerët përkatës të...

FORMACIONET: TREPÇA-KERASAN

5-shet startuese: Trepça-Kerasan

11 Nëntor, 2017 @17:56

Para ndeshjes Trepça - Kerasan Prishtina, trajnerët përkatës të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga