Të gjitha lajmet

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

8 Tetor, 2017 @19:42

Kerasan Prishtina
Trepça
Kerasan Prishtina 83 : 76 Trepça
Rinor AHMETI 17 pikë Valdrin HAXHIU

Pallati i Rinisë dhe Sporteve - Prishtinë

Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që përbëhen plotësisht nga lojtarë vendor.

Skuadra prishtinase e mposhti në kryeyqytet skuadrën e Trepçës, për ta shënuar kështu fitoren e parë sezonale.

Kerasani ishte skuadër më e mirë që nga çereku i parë, në të cilin fillimisht krijoi një epërsi të lehtë, për ta rritur e për ta ruajtur më pas deri në çerekun e fundit, e në këtë çerek ishin mitrovicasit ata të cilët zhvilluan paraqitje tejet të mirë, duke shënuar 30 pikë e duke pranuar vetëm 15, për ta ngushtuar shumë rezultatin, mirëpo ishte vonë për një rikthim senzacional dhe takimi u mbyll me rezultat 83-76 në të mirë të Kerasanit.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Më të dalluarit në këtë fitore të Kerasanit ishin Rinor Ahmeti me 17 pikë, 5 kërcime e 4 asistime dhe Alban Latifaj me 16 pikë, 6 kërcime e 11 asistime, kurse te Trepça sonte u veçuan Valdrin Haxhiu, Burim Zekiqi e Xhem Haxhiu, që të tre me nga 17 pikë.

Pas dy xhirove, Kerasani ka një fitore e një humbje, kurse Trepça 2 humbje.

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 Tetor, 2017 @18:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 Tetor, 2017 @16:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të...

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @12:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në...

YLLI-RAHOVECI

Derbi Ylli-Rahoveci, një pikë vendosi

7 Tetor, 2017 @21:16

Derbi i vërtetë i skuadrave të përforcuara në mënyrë solide...

PEJA - SIGAL PRISHTINA

Lawrence dhe Esho çojnë Prishtinën drejt fitores në Pejë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 Tetor, 2017 @17:35

Dyshja e huaj e Sigal Prishtinës, Andrew Lawrence dhe Maxim Esho,...

PJESA E PARË: PEJA-PRISHTINA

Prishtina në avantazh ndaj Pejës, pas pjesës së parë

Foto: KBPeja/Arkiv

7 Tetor, 2017 @16:43

Sigal Prishtina ka ngritur epërsinë ndaj Pejës në çerekun e...

YLLI - BASHKIMI

Super Taylor Bessick, Ylli mposht Bashkimin

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2017 @20:48

Në takimin hapës të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës...

RISI NGA KLUBI MITROVICAS

Trepça regjistron 2 të huaj në ekip

BOROZANI/Lis Dorambari/Arkiv

20 Tetor, 2017 @19:51

Pas 3 humbjeve rresht, KB Trepça, ka vendosur të përforcohet si...

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2017 @19:43

Pas 20 minutave lojë në Therandë, rezultati mes Yllit e Bashkimit...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

20 Tetor, 2017 @18:46

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe të Bashkimit. ...

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 Tetor, 2017 @14:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga