Të gjitha lajmet

DUELI I EUROPALIGËS

Këtu mund ta ndiqni direkt Europa-Prishtina

Fotot: prishtinafc.com

Këtu mund ta ndiqni direkt Europa-Prishtina

28 June, 2018 @14:52

Pas udhëtimit 21 orësh të Prishtinës dhe arritjes së ekipit në Gjibraltar dje, bardhekaltërit sot zbresin në terren për të zhvilluar ndeshjen e tyre kualifikuese të raundit preliminar të Europa Ligës. Europa, nikoqire nga Gjibraltari pret Prishtinën sot në përballjen që nis prej orës 18:00 me kohën tonë lokale. Nën urdhërat e Mirel Josës, Prishtina ka zhvilluar seancat stërvitore-përgatitore për ndeshjen e parë, para duelit të kthimit që do të zhvillohet në Kosovë. Europa vs Prishtina, Europa League qualifier, june 2018 Ndeshjen Europa - Prishtina mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm, ndërsa bardhekaltërit kanë bërë të ditur se Josa ka 21 lojtarë në dispozicion për këtë përballje, që do të referohet nga katërshja e arbitrave portugezë dhe do të ketë delegat nga Finlanda. Kjo është hera e dytë radhazi që Prishtina merr pjesë në garat evropiane, duke u bërë klubi i vetëm kosovar që merr pjesë në dy vitet e pranimit, dy herë. LINKU PËR NDESHJE, KËTU

VENDOSIN KARTONAT

A do të kalkulojnë Anglia e Belgjika?

28 June, 2018 @11:58

Rast unik në Rusia 2018 deri tash. Anglia dhe Belgjika janë duke...

GRUPI E: ZVICRA - KOSTA RIKA

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

Fotot: FIFA/twitter

27 June, 2018 @22:35

Duke mos u varur fare nga ndeshja tjetër që zhvillohej në të...

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 June, 2018 @22:22

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të...

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 June, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 June, 2018 @19:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

ROSSONERI

Milan përjashtohet nga garat evropiane

27 June, 2018 @18:29

Për shkak të thyerjes së rregullave të fair-playit financiar,...

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 June, 2018 @18:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të...

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 June, 2018 @17:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0...

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 June, 2018 @15:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014,...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 June, 2018 @15:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të...

MIREL JOSA

Mungoi pasimi final

23 September, 2018 @22:38

Prishtina përkundër se dominoi në derbin e sotëm ndaj Dritës, me...

SHPËTIM DURO

Debutoi me fitore në derbi

23 September, 2018 @22:33

Një debutim që e ëndërron çdo trajner. Kjo i ka bërë vaki sot...

NJOFTIM I FUNDIT

Magani merr ‘vizë’ vazhdimi

Foto: KFTrepça'89/fb

23 September, 2018 @22:07

Pas rezultateve jo të pritura dhe pakënqësisë së shprehur hapur...

DRITA - PRISHTINA

Shala vendimtar, kampioni i rikthehet fitoreve

23 September, 2018 @18:49

Në duelin e zhvilluar sot mes kampionit në fuqi dhe nënkampionit...

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

Foto: SC Gjilani

23 September, 2018 @18:41

Me 2 gola të shënuara në pjesën e dytë, skuadra e Gjilanit ka...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga