Të gjitha lajmet

EHF CUP

KHF Prishtina e pafuqishme ndaj Bruehlit zviceran

KHF Prishtina e pafuqishme ndaj Bruehlit zviceran

Tekst: FHK

11 Shtator, 2017 @8:33

Klubi i hendbollit Prishtina (femrat) i ka dhënë fund garimit në kupat evropiane për edicionin 2017/18.

Prishtina, që është kampione në fuqi e Kosovës, është ndalur në raundin e parë të Kupës së EHF-së, që është niveli i dytë i garave evropiane. Ndonëse të dy ndeshjet u luajtën në Prishtinë, kampionia e vendit nuk ia doli të kaloi tutje.

Ndeshjen e parë të luajtur të shtunën, Bruehli e fitoi me rezultatin 34:11. Ndeshja e dytë, që u luajt të dielen pasdite, përfundoi me shifrat 32:15 në të mirë të ekipit zviceran. Të dy ndeshjet janë luajtur në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

Në ndeshjen e dytë te Prishtina lojtarja më efikase ishte Aida Stagova me plot 10 gola.

Bruehli prej fillimit është vlerësuar favorit absolut. Bëhet fjalë për një skuadër me përvojë të gjatë në gara evropiane dhe që në përbërje ka lojtare cilësore, duke përfshirë reprezentuese të Zvicrës e poashtu lojtare të huaja.

Ishte kjo paraqitja e nëntë e KHF Prishtinës në gara evropiane. Dy herë ia ka dalur të kaloj rreth të garave. Për të arritur këtë sukses sërish, duhet të ketë më shumë fat në short.

TRAJNERI I KHF PRISHTINA

Prishtina ka ekipin më të ri në Europë

10 Shtator, 2017 @17:54

Ndonëse KHF Prishtina humbi thellë ndeshjen e parë të Kupës së...

EHF CUP

Prishtinaset pësojnë thellë

10 Shtator, 2017 @16:20

Kampionia e Kosovës në hendboll (femrat), Prishtina ka pësuar...

US OPEN

Nadal mposht Del Potron dhe arrin finalen

Foto: BBC

9 Shtator, 2017 @13:16

Edhe pse e humbi setin e parë, Rafael Nadal arriti që me përmbysje...

X PORTAL

Turneu më i madh deri më tani i Dota2 në Kosovë

8 Shtator, 2017 @12:47

Ekipe nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia do të luftojnë për...

AUTOMOBILIZËM

Polaku Duda triumfon në garën e parë ndërkombëtare në Kosovë

Triumfuesit/ Foto: FASK

3 Shtator, 2017 @21:59

Polaku Grzegorz Duda ka triumfuar në garën automobilistike, e cila...

BUDAPEST 2017

Eliminohet edhe Nora, Kosova e mbyll pa medalje

30 Gusht, 2017 @16:26

Pas Akil Gjakovës, është eliminuar edhe xhudistja e fundit...

JUDOWORLDS2017

Akili eliminohet në raundin e dytë

30 Gusht, 2017 @12:57

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, nuk ka arritur të kalojë raundin e...

JUDOWORLDS2017

Nora kalon në raundin e tretë

30 Gusht, 2017 @12:44

Xhudistja pejane që po përfaqëson Kosovën në Kampionatin...

Të gjitha lajmet nga Të tjera