Të gjitha lajmet

MONACO GP, POLE-POSITION

Kimi në pole, Hamilton me probleme teknike

Kimi në pole, Hamilton me probleme teknike

27 Maj, 2017 @17:48

Ngasësi i Ferrarit, Kimi Raikkonen, ka fituar testin e fundit për pole-position të garës për Çmimin e Madh të Monacos që zhvillohet nesër në Monte Carlo.

Ky ka qenë triumfi i parë i Raikkonenit në garë për pole-position në 9 vitet e fundit! Ndërsa Lewis Hamilton ka mbetur me probleme teknike.

I pari nesër do të niset Kimi Raikkonen, i dyti Sebastian Vettel, ndërsa i treti Valtteri Bottas. Hamilton ka mbetur i 14-ti.

NË MAJE TË BOTËS

KA Prishtina arrin Mt Everestin

24 Maj, 2017 @13:18

Dy bjeshkatarët e Klubit Alpin Prishtina, Arineta Mula dhe Nazmi...

HENDBOLL

Besa kampione e Kosovës!

20 Maj, 2017 @21:44

Vazhdon dominimi i Besës në hendbollin kosovar. Skuadra pejane u...

PAS FITOREVE TË DYTA

Përcaktohen finalistët në Superligë

16 Maj, 2017 @9:07

Pas fitoreve të shënuara edhe në ndeshjet e dyta të serisë...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @9:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @11:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @12:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

SINGAPORE GP

Triumfon Hamilton, del i pari në renditje të përgjithshme

Foto: BBC

17 Shtator, 2017 @16:17

Edhe pse u nis nga vendi i pestë për shkak të mossuksesit që...

ITALIAN GP

Hamilton thyen rekordin e Schumacherit

2 Shtator, 2017 @17:39

Pasi e barazoi atë javën e kaluar, sot britaniku Lewis Hamilton e...

Të gjitha lajmet nga Formula 1