Të gjitha lajmet

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

27 Maj, 2018 @10:34

Golden State Warriors
Houston Rockets
Golden State Warriors 115 : 86 Houston Rockets
Klay THOMPSON 35 pikë James HARDEN 32 pikë

Oracle Arena.

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e kthyen në një ekip normal. Por, Golden State Warriors tashmë janë pranë shpëtimit.

Ata kanë ditur shumë mirë që të përmbysin epërsinë e Houston Rocketsit në pjesë të dytë dhe kanë shfrytëzuar mungesën e të lënduarit Chris Paul për të barazuar serinë e finales së Perëndimit në 3-3, duke e mposhtur James Hardenin dhe kompaninë e tij me rezultat bindës, 115-86.

SKEMA E PLAY OFFIT

Trioja e fuqishme e luftëtarëve, Klay Thompson (35 pikë, 9 treshe nga 14 tentime), Kevin Durant (23 pikë) dhe Stephen Curry (29 pikë) shënuan aq pikë sa për të përmbysur gjithçka të krijuar nga raketat.

Performanca tepër e mirë e James Hardenit (32 pikë, 7 kërcime e 9 asistime), nuk mjaftoi për të çuar ekipin në finalen e madhe të NBA-së dhe tash gjithçka duhet të vendoset në ndeshjen e shtatë finale të Konferencës, që zhvillohet në Houston, me fillim në ora 03:00 më 29 maj.

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

KOLUMNE

KB Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2018 @21:03

Në vitet 1990’ta, në Prizren (dhe në tërë Kosovën),...

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

25 Maj, 2018 @18:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të...

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 Maj, 2018 @20:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @12:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

ROOKIE TEAM

5shja më e mirë Rookie e stinorit

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @10:23

Është caktuar pesëshja më e mirë e vitit në NBA, të përbërë...

GAME 4: WARRIORS - ROCKETS

Houston barazon, rifillon seria

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @9:11

Skuadra nga Teksasi, Houston Rockets, arriti ta mposht në ndeshjen e...

Të gjitha lajmet nga NBA