Të gjitha lajmet

GRUPI E: KOSTARIKA-SERBIA

Kolarov vendos, Serbia fiton

Fotot: squawka

Kolarov vendos, Serbia fiton

17 Qershor, 2018 @17:13

Kosta Rika
Serbia
Kosta Rika 0 : 1 Serbia
56' A. Kolarov

Samara Arena, Samara.

Një gol spektakular nga gjuajta e lirë e shënuar nga Aleksandar Kolarov, i ka dhënë Serbisë fitoren ndaj KostaRikës në ndeshjen e parë të Grupit E të Botërorit Rusia 2018.

Serbia celebration

Kolarov ka shënuar nga afro 30 metra, kur çoi topin mbi murin e KostaRikës dhe tundi portën kundërshtare në fillim të pjesës së dytë.

ORARI dhe TABELA

KostaRika sporadikisht tentoi të bëj diçka më shumë ndaj Serbisë, por goli nuk erdhi.

Costa Rica vs Serbia

Mladen Krstajic, selektor i Serbisë, kështu nis Botërorin me fitore, ndërsa vetë serbët janë ekipi më së poshti i ranguar nga evropianët pjesëmarrës në Botëror, e tash me gjasa të mira për të shkuar tutje.

Costa Rica vs Serbia

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 Qershor, 2018 @16:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 Qershor, 2018 @12:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës...

SERBIA

Histori e dështimeve

17 Qershor, 2018 @12:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash… ...

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 Qershor, 2018 @11:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen...

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 Qershor, 2018 @11:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e...

SPANJA

Dominuesit spanjoll dhe Vendimi

17 Qershor, 2018 @11:34

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës....

CHRITIAN ERIKSEN

Loja e mirë, s’ta fiton ndeshjen

Foto & Stats: fifa.com

17 Qershor, 2018 @11:08

Mesfushori dhe lojtari më i mirë danez në Botëror, Christian...

ANTOINE GRIEZMANN

7-shja e parë franceze që shënon!!!

Foto & Stats/ FIFA

17 Qershor, 2018 @10:40

Me golin e shënuar dje nga penalltia në përballje ndaj...

GJERMANIA

Kampionët në mision të vështirë

17 Qershor, 2018 @16:57

Ndonëse kishte shënuar dhjetë gola në kualifikimet për Kupën e...

KROACIA

Rasti i fundit i gjeneratës së pjekur

17 Qershor, 2018 @12:07

Kroacia aktualisht ka gjeneratën më të mirë pas asaj të artës...

SERBIA

Histori e dështimeve

17 Qershor, 2018 @12:00

Një histori jo për tu lavduar, me lojtarë premtues tash… ...

11-SHET: KOSTARIKA-SERBIA

Formacionet: KostaRika - Serbia

Foto: fifa/fb

17 Qershor, 2018 @11:55

Dueli i parë i Grupit E, luhet sot. Kosta Rika dhe Serbia takohen...

NIGERIA

Mundësia e gjeneratës së re

17 Qershor, 2018 @11:53

Nigerianët u mposhtën në ndeshjen e parë, por kush janë pjesë e...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018