Të gjitha lajmet

MERCEDES

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

16 Dhjetor, 2016 @7:05

Pa ardhur Viti i Ri, nuk do të bëhet i ditur zyrtarisht kolegu i ri i Lewis Hamiltonit te ekipi i Mercedesit, ka shkruar Eurosport sot.

Pas largimit befasues të kampionit aktual botëror Nico Rosberg nga Formula 1 janë spekuluar shumë emra si zëvendësues të tij në skuadër të Mercedesit, por saktë nuk do të dihet asgjë para vitit 2017.

Së fundi Eurosport ka shkruar se Valtteri Bottas mund të jetë njeriu që do të bëhet partner i Hamiltonit te ekipi konstruktor kampion.

ECCLESTONE

Rosberg do t’i mungojë Formulës

REUTERS/Arkiv

9 Dhjetor, 2016 @15:09

Këto janë fjalët e shefit ekzekutiv të Formulës 1, Bernie...

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Kthehen pa pikë

Foto: FHK

9 Dhjetor, 2016 @10:24

Hendbollistet e Kosovës nuk arritën të fitojnë asnjë pikë në...

NË SHKUP

Shaban Tërstena promovon librin

Foto: sport.com.mk

7 Dhjetor, 2016 @14:20

Në hotelin Aleksandar Palace në Shkup, Shaban Tërstena, ka...

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @23:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @9:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @11:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @12:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

SINGAPORE GP

Triumfon Hamilton, del i pari në renditje të përgjithshme

Foto: BBC

17 Shtator, 2017 @16:17

Edhe pse u nis nga vendi i pestë për shkak të mossuksesit që...

Të gjitha lajmet nga Formula 1