Të gjitha lajmet

NË LËVIZJE

Kololli kalon në Zurich

Kololli kalon në Zurich

21 Korrik, 2018 @12:04

Reprezentuesi i Republikës së Kosovës, Benjamin Kololli është lojtar i ri i skuadrës së Zurichut. Mesfushori 26 vjeçar vjen tek dymbëdhjetë herë kampionët e Zvicrës nga ekipi i Laussane të cilët kishin rënë në Challenge League në fund të sezonit të kaluar.

Për Laussane, sezonin e kaluar Kololli shënoi 10 gola dhe 6 asistime. Laussane ka përfituar 800 mijë euro nga ky transferim, ndërsa Kololli ka nënshkruar për tri vite, deri në qershorin e vitit 2021.

Kololli është futbollisti i pestë me prejardhje shqiptare tek skuadra e Zurichut, duke iu bashkuar Lavdrim Rexhepit, Izer Aliut, Mirlind Kryeziut, dhe Hekuran Kryeziut, i cili këtë verë erdhi në Zurich nga Luzerni.

SKIFTERAT

Vilfor Hysa, prej Malte te Gjilani

20 Korrik, 2018 @20:36

Sulmuesi i shumë skuadrave shqiptare, Vilfor Hysa, ka lënë ekipin...

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

20 Korrik, 2018 @13:18

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në...

TOFFIES

Everton pranë transferit 56 milionësh

Foto: J. Finney/Getty

20 Korrik, 2018 @21:29

Mediat britanike shkruajnë se ekipi i kaltër nga qyteti i...

KING POWER

Portieri i Liverpoolit në Leicester

Foto: lcfc.com

20 Korrik, 2018 @21:18

Portieri i deritashëm i Liverpoolit, Danny Ward, ka kaluar në...

LOS BLANCOS

Real prezenton Viniciusin

Foto: RealMadridOfficial/fb

20 Korrik, 2018 @21:11

Kampioni i Evropës, Real Madrid, ka prezentuar sot në Santiago...

INTELEKTUALËT

Drita merr mesfushorin e Luftëtarit

20 Korrik, 2018 @20:22

Kampionja e Kosovës në futboll, Drita, ka zyrtarizuar sot...

ROSSONERI

CAS rrënon vendimin e UEFA-së, kthehet Milan

Foto: acmilan.com

20 Korrik, 2018 @12:44

Tribunali i Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka rrënuar vendimin e UEFA-së...

SULMUESI I KOSOVËS U21

Daku në Osijek

Fotot: KFLlapi/fb

19 Korrik, 2018 @22:48

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Superligës në stinorin e...

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

19 Korrik, 2018 @22:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant...

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 Korrik, 2018 @22:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në...

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 Korrik, 2018 @21:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të...

KAPITENI I KOSOVËS

Samir Ujkani në elitën turke

20 Korrik, 2018 @13:18

Gardiani i Kosovës, Samir Ujkani do të vazhdojë karrierën në...

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 Korrik, 2018 @13:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 Korrik, 2018 @17:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DREJT KROACISË

Tre reprezentues në prova te Hajduk

15 Korrik, 2018 @13:43

Futbollistët e rinj të Kosovës janë në kërkim të daljes nga...

VALON BERISHA

Lazio e zyrtarizon

SSLazio/fb

3 Korrik, 2018 @13:29

Përmes një komunikate të shkurtë në faqen zyrtare të ekipit,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja