Të gjitha lajmet

GRUPI H: POLONIA - KOLUMBIA

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

Fotot: FIFA/fb

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

24 Qershor, 2018 @20:41

Polonia
Kolumbia
Polonia 0 : 3 Kolumbia
40' Y. Mina, 70' R. Falcao, 75' Juan Cuadrado

Kazan Arena, Kazan.

Tashmë është ndezur edhe Grupi H. Kolumbia me fitore bindëse ndaj Polonisë pa ide sonte, ka marrë tre pikëshin e parë, ndërsa do të luftojë për kualifikim drejtpërdrejtë me Senegalin në përballjen e fundit të grupit.

Falcao

Kolumbianët avancuan me golin e qendërmbrojtësit Yerry Mina, pak para fundit të pjesës së parë, kur ky u gjend më së miri në zonë për të shënuar me kokë për 1-0.

Rodriguez James

Në pjesë të dytë polakët tentuan të hapeshin më shumë, por kundërsulmet kolumbiane u treguan vrastare për ta.

ORARI dhe TABELA

Ka qenë së pari Radamel Falcao, që shënoi golin e parë të tij në një Kampionat Botëror, që çoi rezultatin në 2-0, ndërsa pas tij Juan Cuadrado që vulosi epilogun e takimit me 3-0.

Mina

Pas ndeshjeve të sotme, Japonia e Senegali kanë nga 4 pikë në Grupin H, Kolumbia 3, ndërsa Polonia do të luajë edhe një ndeshje, por që sot ka të sigurt biletën e kthimit për në shtëpi.

a

11-SHET

Formacionet: Polonia - Kolumbia

24 Qershor, 2018 @18:23

Janë publikuar formacionet startuese të Polonisë dhe të...

GRUPI H: JAPONIA - SENEGALI

Pa fitues por me avantazh

Foto: fifa.com

24 Qershor, 2018 @18:19

Nuk doli fitues nga dueli Japonia - Senegali, që përfundoi me...

11-SHET: JAPONIA-SENEGALI

Formacionet: Japonia-Senegali

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së radhës ndërmjet...

GRUPI G: ANGLIA-PANAMAJA

Anglia e frikshme, shkatërron Panamanë

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @14:49

Anglia tashmë do të kërkojë lidershipin e Grupit G në Botërorin...

11-SHET: ANGLIA-PANAMAJA

Formacionet: Anglia-Panamaja

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @12:54

Anglia dhe Panamaja pas pak dalin në përballjen e dytë të...

DITARI RUS (9)

Belgjika në formë, Gjermania nën presion

24 Qershor, 2018 @10:53

Si kampionë Nëse deri tani një ekip po tregon formë kampioni,...

GJERMANIA - SUEDIA

Tipike gjermane, kampioni mban shpresën

Foto: Squawka/twitter

23 Qershor, 2018 @20:55

Sekondat e fundit të ndeshjes dhe gjuajtjen e lirë nga këndi e...

11-SHET

Formacionet: Gjermani - Suedia

23 Qershor, 2018 @18:08

Janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë dhe të...

GRUPI F: KOREA JUGORE - MEKSIKA

Edhe Meksika në 1/8 e finales

23 Qershor, 2018 @17:27

Si në ndeshjen e parë ndaj Gjermanisë, edhe sot ndaj Koresë...

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 Qershor, 2018 @16:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të...

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë...

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

Të gjitha lajmet nga Russia 2018