Të gjitha lajmet

ALBANIA FUTSAL

Kombëtarja futsall përgatitet në Prishtinë, sonte miqësore me Feniksin

Kombëtarja futsall përgatitet në Prishtinë, sonte miqësore me Feniksin

5 Prill, 2017 @8:10

Kombëtarja shqiptare në futsall është duke vazhduar përgatitjet për raundin e radhës eliminator në Prishtinë.

Lojtarët janë dukur në formë të mirë dhe kanë punuar nën direktivat e Erind Resulit trajner, derisa ekipi pret të udhëtojë drejt Azerbejxhanit ku do të zhvillohen ndeshjet.

Njashtu, FSHF ka bërë të ditur se Mentor Mejzini ka një lëndim të vogël dhe është stërvitur veç nga grupi, por pritet t’i kthehet shpejt ekipit.

Ndeshja miqësore e kombëtares shqiptare me Feniksin (kampion i Kosovës) zhvillohet sonte nga ora 20.

Shqipëria bën pjesë në Grupin B me kundërshtar si Hungaria, Bosnja dhe organizatori, Azerbejxhani.

COUPE DE FRANCE

Monaco e përgjysmuar arrin gjysmëfinalen

4 Prill, 2017 @22:00

Skuadra e Monacos që po kalon formë të lartë këtë stinor si në...

UNITED - EVERTON

Gabimi i radhës, United zhgënjen përsëri

4 Prill, 2017 @21:59

Zhgënjimi i radhës! Pas barazimit ndaj WBA-së në fundjavë,...

COPPA ITALIA

Lazio mposhtet, por arrin finalen!

4 Prill, 2017 @21:45

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares shqiptare ka arritur finalen...

LEICESTER-SUNDERLAND

Kampioni i zgjuar vonë, 5 fitore radhazi dhe fundos Sunderlandin

Islam Slimani (Leicester) duke shënuar golin e parë të ndeshjes sonte

4 Prill, 2017 @21:31

Leicester City nuk ka të ndalur. Futbollistët e drejtuar nga...

HOFFENHEIM-BAYERN

Humbja e parë, pas 5 muajsh

4 Prill, 2017 @21:12

Kanë kaluar 5 muaj prej se Bayern përjetoi humbjen e parë të...

DORTMUND-HAMBURG

Mavraj kthehet, por Hamburg mposhtet

4 Prill, 2017 @21:00

Qendërmbrojtësi më stabil i kombëtares shqipare, Mërgim Mavraj,...

KOMUNIKATA

Reagon edhe Prishtina

Foto: prishtinafc.com

4 Prill, 2017 @20:28

Klubi i futbollit Prishtina ka reaguar pas skandalit që plasi sot...

PËRKRAHJE

Shokët e skuadrës vizitojnë Nuzën

Foto: Egzon Gashi (futbollist i Vëllaznimit)/ Facebook

4 Prill, 2017 @18:46

Futbollistët e Vëllaznimit sot e kanë vizituar bashkëlojtarin e...

REFER TJETËR

FFK ndërron referin e ndeshjes Drita-Prishtina

4 Prill, 2017 @18:22

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka reaguar menjëherë pas...

KOMISIONI FUT NË DISCIPLINORE

FFK-ja në akcion: Lojtarët e Besës në disciplinore dhe akterët e videos së sotme

4 Prill, 2017 @18:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nisur akcionin e plotë...

BESA - LLAPI

Besa mposht Llapin, ruan vendin e dytë

10 Prill, 2017 @13:22

Në takimin e luajtur në “Karagaç”, skuadra e Besës e ka mposhtur...

PRIZRENI-MITROVICA

Mitrovica futsall triumfon në Prizren

2 Prill, 2017 @9:35

Skuadra e Mitrovicës në futsall ka bërë një hap të madh drejt...

JUNIKU - LIBURNI

Liburni vazhdon fitoret, fiton në Junik

1 Prill, 2017 @21:29

Në takimin e luajtur sonte në Junik në kuadër të xhiros së XIII...

VAROSHI - BESA

Besa deklason Varoshin, rekord i ri në futsallin kosovar

1 Prill, 2017 @21:15

Me rezultat tejet të thellë 2-32 ka përfunduar takimi mes Varoshit...

LIBURN - PEJA

Liburni mposht Pejën në Gjakovë

26 Mars, 2017 @20:39

Në takimin e luajtur në “Shani Nushi” të Gjakovës, skuadra e...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga