Të gjitha lajmet

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 Qershor, 2018 @16:57

Korea Jugore
Gjermania
Korea Jugore 2 : 0 Gjermania
Kim Young-Gwon 90'+2, Son Heung-Min 90'+6

Kazan Arena, Kazan.
Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi
Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi
Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0 ndaj Meksikës, Suedia kualifikohej, ndërsa Gjermanisë i duhej një fitore 1-0 për të arritur kualifikimin.

South Korea

Por, pasoi super-befasia. Korea Jugore që nuk kishte gjasa për kualifikim me fitore të Suedisë në ndeshjen tjetër, ka shënuar fitore me dy gola të shënuara krejt në fund të takimit - për t’i dhënë fund Gjermanisë kampione aktuale.

TABELA dhe ORARI

Gjermania përfundon e fundit në grup, ndërsa Korea Jugore e treta, derisa Suedia e Meksika kualifikohen nga Grupi F, ku panzerët llogariteshin favoritë absolut.

Germany

a

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 Qershor, 2018 @14:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014,...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 Qershor, 2018 @14:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë....

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 Qershor, 2018 @14:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 Qershor, 2018 @10:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte...

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 Qershor, 2018 @22:10

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin...

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 Qershor, 2018 @20:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere....

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 Qershor, 2018 @20:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @18:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 Qershor, 2018 @17:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 Qershor, 2018 @17:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 Qershor, 2018 @17:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të...

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 Qershor, 2018 @14:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë....

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 Qershor, 2018 @14:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018