Të gjitha lajmet

PARAKUALIFIKIMET PËR BOTËROR TE FEMRAT

Kosova e nis me humbje nga Shqipëria

Foto: FSHF

Kosova e nis me humbje nga Shqipëria

6 Prill, 2017 @13:10

Shqipëria
Kosova
Shqipëria 3 : 2 Kosova
Arbiona BAJRAKTARI 17', Furtuna VELAJ 75', Blerina MUSA (AG 90+) Agnesa REXHA 35', 59'

Parakualifikimet për Botërorin e Femrave, Kosova i ka nisur me humbje nga Shqipëria sot.

Vashat e veshura me fanellat kuqezi kanë mposhtur Kosovën me një autogol të shënuar (Blerina Musa) në minutën e fundit të takimit, për të avancuar 3-2.

Kosova filloi jo mirë, duke pësuar nga Arbiona Bajraktari 1-0. Mirëpo, përmes Agnesa Rexhës arriti të rikthejë rezultatin dhe të avancojë 1-2.

Sidoqoftë, Furtuna Velaj barazoi 15 minuta para fundit për 2-2, derisa në fund, Shqipëria shënoi edhe një për përfundimtaren 3-2.

Kosova ndeshjen e radhës e luan pasnesër ndaj Greqisë, ndërsa Shqipëria ndaj Maltës.

ORARI I NDESHJEVE

p

11-SHET ZYRTARE

Formacionet: Shqipëria-Kosova

6 Prill, 2017 @10:39

Përzgjedhësja e Kosovës, Afërdita Fazlija dhe ai i Shqipërisë,...

FIFA TOP RANKING

Brazili, pas 7 viteve arrin kreun

6 Prill, 2017 @10:34

Përfaqësuesja e Brazilit në futboll, është bërë ekipi i parë...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kosova regjistron rënie të madhe në FIFA renditjen mujore

Foto: epa

6 Prill, 2017 @10:04

Pas humbjes nga Islanda në kualifikuesen e fundit për Botërorin...

LEGANES - REAL

Super Morata, Reali fiton në Leganes

5 Prill, 2017 @22:15

Përkundër mungesës së disa lojtarëve të rregullt startues, Real...

CHELSEA - CITY

Hazard vendimtar, Chelsea mposht Cityn

5 Prill, 2017 @22:00

Me fitoren e Chelseat u mbyll ndeshja kryesore e javës në Angli,...

LIVERPOOL - BOURNEMOUTH

Liverpool gabon ndaj Bournemouthit

5 Prill, 2017 @21:58

Vazhdojnë problemet e Liverpoolit në ndeshjet që duhen fituar në...

COPPA ITALIA

Përkundër humbjes, Juventusi kalon në finale

5 Prill, 2017 @21:45

Falë fitores 3-1 së shënuar në ndeshjen e parë, Juventusit nuk i...

ARSENAL - WEST HAM

Arsenali i rikthehet fitoreve në derbin e Londrës

5 Prill, 2017 @21:39

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Arsenali i është rikthyer fitoreve...

BARCELONA - SEVILLA

Barça kryen punën për 8 minuta

5 Prill, 2017 @20:20

Barcelona ka rimarr kreun në La Liga së paku përkohësisht, duke e...

LIGA E KOMBEVE

Liga e Kombeve, Shqipëria në vazon e dytë të ligës C

7 Dhjetor, 2017 @16:50

Përveç Kosovës, vazon e saj sot e kuptoi edhe përfaqësuesja e...

KOMBËTARJA - FEMRAT

Europiani i Femrave U19 & U17, Shqipëria kupton kundërshtarët

24 Nëntor, 2017 @13:50

Eshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti...

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur...

CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: S’është me rëndësi fitorja por…

13 Nëntor, 2017 @21:06

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Christian Panucci, ka qenë i lumtur...

STATISTIKA

Super Sadiku, i katërti në histori të golashënuesve

13 Nëntor, 2017 @20:28

Natë e veçantë për Armando Sadikun! Me dy golat e shënuara në...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja