Të gjitha lajmet

KOSOVA - LITUANIA

Kosova e pafuqishme për Lituaninë

BOROZANI/ D.S.

Kosova e pafuqishme për Lituaninë

24 Nëntor, 2017 @20:48

Kosova
Lituania
Kosova 61 : 99 Lituania
Dardan BERISHA 19 pikë Adas JUSKEVICIUS 16 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë
Kosova e pafuqishme për Lituaninë

Në ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve drejt Botërorit ‘Kina 2019’, Kosova është mposhtur me rezultat 61-99 nga përfaqësuesja e Lituanisë.

Kosova zhvilloi një çerek të parë mjaft të mirë, i cili u mbyll 21-20, ndërsa çereku i dytë kaloi pa shumë pikë të shënuara dhe rezultati pas 20 minutave shënoi 35-35.

GRUPET DREJT KINA 2019

Në pjesën e dytë, Lituania startoi me mbrojtje tejet agresive, e cila bëri që Kosova të mos shënojë as edhe një herë për gati 5 minuta lojë, e në anën tjetër lituanezët u treguan efikas në sulm dhe krijuan epërsi 13 pikëshe pas çerekut të tretë. Kjo epërsi u thellua edhe më tepër në çerekun e katërt dhe ndeshja u mbyll me fitoren e Lituanisë.

Marrë parasysh kundërshtarin, mund të thuhet që Kosova zhvilloi një paraqitje solide, sidomos në pjesën e parë, ndërsa ishte pjesa e dytë ajo në të cilën ranë në sy përvoja dhe kualiteti i mysafirëve dhe Kosova pësoi humbje në ndeshjen e parë kualifikuese drejt Botërorit të Kinës.

Më të dalluarit te Kosova sonte ishin Dardan Berisha me 19 pikë, 2 kërcime e 5 asistime dhe Scott Bamforth me 17 pikë, 4 kërcime e 2 asistime, derisa te Lituania u veçua Adas Juskevicius me 16 pikë, 1 kërcim e 5 asistime.

Ndeshjen e dytë Kosova e luan si mysafire e Hungarisë pas 2 ditëve gjithashtu me fillim nga ora 19:00.

KOSOVA - LITUANIA

100 lituanezë të pranishëm në Kosovë!

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @19:06

Pak çaste para fillimit të ndeshjes, Borozani.com ka siguruar foto...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Lituania

BOROZANI/ D.S

24 Nëntor, 2017 @18:24

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe të Lituanisë....

TICKETS

Edhe pak bileta në shitje

24 Nëntor, 2017 @14:48

Dueli Kosova-Lituania që nis sonte në ora 19:00 në Pallatin e...

KOSOVA - LITUANIA

Lituania super favorite sipas bastoreve

24 Nëntor, 2017 @13:20

Pak orë para ndeshjes së Kosovës ndaj Lituanisë, ndeshje kjo e...

JAREN SINA TE RAPLA

Reprezentuesi i Kosovës në Raplan estoneze

24 Nëntor, 2017 @12:22

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, i rritur...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019