Të gjitha lajmet

MEDIA

Kosova - Finlanda do të luhet në Prishtinë

Kosova - Finlanda do të luhet në Prishtinë

4 Janar, 2017 @12:35

Renovimet e stadiumit të Prishtinës po vazhdojnë.

Ndërsa në një bisedë në emisionin e mëngjesit të RTK-së sot, drejtori i deparatametit për Sport në ministrinë përkatëse, Ibër Alaj, ka siguruar se dueli do të zhvillohet në Kosovë.

“Të gjitha punimet do të kryhen sipas afateve dhe ju siguroj se sipas planit në muajin gusht, stadiumi do të jetë gati,” ka thënë ndër të tjera Alaj sot, duke përmendur edhe ndeshjen Kosova-Finlanda. 

Kosova ende nuk ka të pranuar asnjë stadium për kritere të ndeshjeve të UEFA-së dhe renovimi që ka nisur në korrik të vitit të kaluar në stadiumin e kryeqytetit, pritet t’i përmbush kriteret minimale të UEFA-së për stadiumet e kategorisë së katërt.

Ndeshja Kosova - Finlanda do të zhvillohet më 5 shtator 2017. Kosova deri tash ndeshjet si vendas i ka zhvilluar në Shkodër.

BACARY SAGNA

Duhet të shpjegojë në Federatë postimin në Instagram

Sanga u ndëshkua nga referi i ndeshjes pas fjalosjes me një lojtar të Burnleyt, menjëherë pas golit të Burnleyt/ Foto: Getty Images

4 Janar, 2017 @1:03

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Bacary Sagna, është kërkuar që të...

YAYA TOURE

Toure s’lëviz, kontrata po i skadon

4 Janar, 2017 @0:58

Mesfushori i Manchester Cityt, Yaya Toure, ka thënë se nuk do të...

GRANIT XHAKA

Së paku humbëm 2, jo 3 pikë

4 Janar, 2017 @0:50

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, pas ndeshjes ka thënë se...

PREMIER LEAGUE

Shkarkohet Mike Phelan

3 Janar, 2017 @23:50

Pas rezultateve jo të mira dhe pozicionimit në vendin e fundit në...

BOURNEMOUTH - ARSENAL

Xhaka nxjerr veten, Arsenali merr një pikë

3 Janar, 2017 @23:45

Një takim shumë interesant u zhvillua sonte në ‘Dean Court’ të...

TRANSFERI

Partizani nesër prezenton përforcimin nga Trepça ‘89

3 Janar, 2017 @23:39

Njëri prej kandidatëve për titull në Shqipëri, Partizani, nesër...

LLAPI

Stërvitjet e Llapit nisin të premtën

3 Janar, 2017 @22:02

Befasia më e këndshme e pjesës së parë të kampionatit, Llapi,...

BOURNEMOUTH - ARSENAL

Rikthehet Mustafi, starton bashkë me Xhakën

3 Janar, 2017 @20:48

Janë publikuar formacionet për ndeshjen që Arsenali e luan sonte...

RUSSIA 2018

Mes kujt po luftohet për 4 biletat e fundit?

12 Nëntor, 2017 @23:43

Pasi Zvicra e Kroacia i siguruan kualifikimet e tyre sonte, vetëm...

RUSSIA 2018 - PLAY OFFS

Pa befasi, Kroacia siguron Botërorin

Foto: uefa.com

12 Nëntor, 2017 @23:36

Pas fitores 4-1 në Zagreb, Kroacia ka udhëtuar e qetë në Greqi,...

RUSSIA 2018 - PLAY OFFS

Barazimi mjafton, Xhaka e Shaqiri me shokë në Botëror!

Foto: BR Sports

12 Nëntor, 2017 @20:53

Përkundër barazimit në ndeshjen e sontme, fitorja në ndeshjen e...

FORMACIONET: ZVICRA-IRLANDAVERIORE

11-shet: Zvicra - Irlanda Veriore

Foto: uefa.com

12 Nëntor, 2017 @18:09

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka vendosur në...

DANIMARKA-IRLANDA

Vendoset në Irlandë

Fotografitë: FA Ireland

11 Nëntor, 2017 @23:36

Përkundër rasteve më të shumta që kishte në ndeshje, Danimarka...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018