Të gjitha lajmet

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 Shtator, 2018 @21:17

Kosova
Ishujt Faroe
Kosova 2 : 0 Ishujt Faroe
Arbër ZENELI 50' Atdhe NUHIU 55'

Stadiumi: Fadil Vokrri, Prishtinë

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë nga Arbër Zeneli dhe Atdhe Nuhiu, Kosova ka siguruar fitoren e parë në një ndeshje garuese të UEFA-së.

Pas një pjese të parë shterpe dhe jobindëse nga të dyja skuadrat, fillimi i pjesës së dytë nisi shumë mirë për Kosovën, që me asistimin e Hekuran Kryeziut (50’) shënoi bukur Zeneli për 1-0, ndërsa pesë minuta më vonë, Nuhiu futi në rrjetë topin që Amir Rrahmani për pak nuk e gjeti rrjetën, për 2-0.

TABELA AKTUALE, ORARI dhe GRUPET

Më pas, Ishujt Faroe “dolën” krejtësisht nga loja dhe Kosova dominoi si me posedim ashtu edhe me lojë, por akcionet nuk gjetën golin edhe pse kishte disa raste konkrete për të shënuar.

Me këtë fitore, Kosova ka tubuar tash 4 pikë në Ligën D3 të Kombeve dhe ka arritur lidershipin e grupit. Kjo ka qenë fitorja e parë e Kosovës në një ndeshje zyrtare të UEFA-së, ndërsa me Bernard Challandesin në krye, të kaltërit dardanë besoni apo jo, ende nuk kanë pranuar gol!

Ndeshja e radhës, më 11 tetor presim Maltën në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Kosovo vs Faroe Islands

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 Shtator, 2018 @18:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kosova - Ishujt Faroe

10 Shtator, 2018 @18:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Kosovës dhe Ishujve Faroe. ...

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 Shtator, 2018 @17:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar...

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 Shtator, 2018 @13:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e...

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 Shtator, 2018 @13:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese...

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 Shtator, 2018 @10:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë...

BERNARD CHALLANDES

I pakënaqur nga loja e parë, maksimum në të dytën

Foto: FFK

9 Shtator, 2018 @21:35

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp...

AGRON SELMANI

Vllaznia largon trajnerin pas humbjes

9 Shtator, 2018 @19:44

Pas humbjes së sotme nga Bashkimi i Koretinit, skuadra e Vllaznisë...

VLLAZNIA - BASHKIMI KORETIN

Bashkimi Koretin deklason Vllazninë, arrin fitoren e parë

9 Shtator, 2018 @17:22

Vjen fitorja e parë e skuadrës së Bashkimit nga Koretini në...

VËLLAZNIMI - DRENASI

Drenasi largohet me pikë nga Gjakova

Foto: KF Vëllaznimi

9 Shtator, 2018 @17:14

Pas 2 fitoreve radhazi në dy xhirot e para të Ligës së Parë,...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skocia - Shqipëria

BOROZANI / ARKIV

10 Shtator, 2018 @18:35

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e Skocisë dhe...

FORMACIONI I MUNDSHËM I KOSOVËS

11-shja potenciale e Kosovës

10 Shtator, 2018 @13:42

Kosova është në kërkim të fitores së parë në ndeshje garuese...

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 Shtator, 2018 @10:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë...

BERNARD CHALLANDES

I pakënaqur nga loja e parë, maksimum në të dytën

Foto: FFK

9 Shtator, 2018 @21:35

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Olsen: Kosova favorite në letër, por nuk ka favorit absolut

Foto: FFK

9 Shtator, 2018 @16:47

Një ditë para ndeshjes me Kosovën, në Prishtinë konferencë për...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve