Të gjitha lajmet

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

7 Shtator, 2018 @18:55

Azerbajxhani
Kosova
Azerbajxhani 0 : 0 Kosova

Baki Olimpiya Stadionu

Kthehemi nga Baku me pikë!

Në ndeshjen e parë në kuadër të Ligës së Kombeve, Kosova ka barazuar 0-0 ndaj Azerbajxhanit në Baku, për ta filluar me një pikë këtë garë.

Pjesa e parë ishte e qetë, me të dyja skuadrat që tregoheshin të kujdesshme dhe mbroheshin mirë. Rasti më i mirë në këtë pjesë u paraqit për Vedat Muriqin, i cili provoi të shënonte me kokë, mirëpo goditja e tij përfundoi lart mbi portë. Sa i përket paraqitjeve, paraqitje fantastike në këtë pjesë për Kosovën zhvilloi Hekuran Kryeziu, duke qenë shtyllë e skuadrës para repartit mbrojtës.

LIGA E KOMBEVE - TABELAT DHE ORARI

Në pjesën e dytë, vendasit u treguan më të rrezikshëm dhe në raste të caktuara e rrezikuan portën e kapitenit Ujkani, mirëpo reparti defansiv i Kosovës nuk lejoi që të pranohet gol dhe takimi u mbyll me rezultat të bardhë.

Kur marrim parasysh që Azerbajxhani është kundërshtari më i fortë i grupit, rezultati i sontëm mund të quhet pozitiv, sidomos kur dihet që takimin e dytë ndaj Azerbajxhanit e luajmë në Prishtinë në xhiron e fundit të grupeve të Ligës së Kombeve.

Ndeshjen e ardhshme në Ligën e Kombeve Kosova e luan pas 3 ditëve në Prishtinë ndaj Ishujve Faroe.

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 vs. Irlanda U21, publikohet formacioni i Kosovës

7 Shtator, 2018 @16:35

Me fillim nga ora 19:00, Kosova U21 e pret në “Adem Jashari” të...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 Shtator, 2018 @15:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës...

DIEGO ARMANDO MARADONA

Nënshkruan me skuadrën meksikane

7 Shtator, 2018 @12:51

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka nënshkruar...

JAPONIA - KILI

Termeti anulon ndeshjen

Foto: ESPN

7 Shtator, 2018 @12:47

Ndeshja miqësore ndërmjet Japonisë dhe Kilit, është anuluar për...

WESLEY SNEIJDER

Sneijder penzionohet nga Holanda

7 Shtator, 2018 @12:45

Dje në ndeshjen miqësore ndëmrjet Holandës dhe Perusë, për...

PARA NDESHJES

Shqipëria pa Grezdën ndaj Izraelit

Foto: FSHF

7 Shtator, 2018 @12:30

Christian Panucci nuk do të mund të llogarit në lojtarin e Glasgow...

LIRIA

Përforcimi i Lirisë licencohet nga FFK-ja

Foto: LIRIA FC

7 Shtator, 2018 @12:29

Pas vonesës gati 1 mujore për shkak të procedurave legjislative,...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Izraeli

7 Shtator, 2018 @18:35

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe të...

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 Shtator, 2018 @15:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës...

WESLEY SNEIJDER

Sneijder penzionohet nga Holanda

7 Shtator, 2018 @12:45

Dje në ndeshjen miqësore ndëmrjet Holandës dhe Perusë, për...

PARA NDESHJES

Shqipëria pa Grezdën ndaj Izraelit

Foto: FSHF

7 Shtator, 2018 @12:30

Christian Panucci nuk do të mund të llogarit në lojtarin e Glasgow...

SHQIPËRIA - IZRAELI

Për fitore në ‘Elbasan Arena’!

7 Shtator, 2018 @11:18

Përveç Kosovës U21 dhe Kosovës A, ndeshje të rëndësishme sonte...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve