Të gjitha lajmet

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

Nga Zurichu/ G. P.

29 Maj, 2018 @20:44

Kosova
Shqipëria
Kosova 3 : 0 Shqipëria
20', 51', A. Zeneli, 67' E. Zhegrova

Letzigrung, Zurich
Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli Shqipërisë sot në Zurich.

Përkundër se ishte miqësore dhe trajnerët e kishin marrë këtë ndeshje si eksperimentale, rezultati prej tre golash epërsi, 3-0 dhe loja e treguar në fushë, ka folë bindshëm në të mirë të Kosovës, që ka shënuar dy herë përmes Arbër Zenelit dhe një tjetër nga Edon Zhegrova.

Besar Halimi ka qenë ndër më të dalluarit në fushë te Kosova, derisa Arbër Zeneli me goditjet e tij ka mposhtur dy herë Etrit Berishën nga tre tentime që shkuan në portën kuqezi.

Kosova vs Shqiperia

Kosova i ka shkaktuar humbjen më të thellë Shqipërisë në kohën e Christian Panuccit, duke e barazuar me humbjen 3-0 nga Spanja, në ndeshjen e parë të italianit në krye të kuqezinjëve.

18 mijë e 700 shikues zyrtarisht kanë qenë në këtë përballje që kaloi në atmosferë festive në Zurich, derisa në fushë Bernard Challandes vazhdoi me lojëra të mira dhe me fitore për Kosovën.

Përndryshe, kjo është fitorja e katërt me radhë e Kosovës në miqësore, prej se u largua Albert Bunjaki nga reprezentacioni.

Pas përfundimit të kualifikimeve, Kosova mposhti Letoninë 4-3, Madagaskarin 1-0, Burkina Fason 2-0 dhe sonte Shqipërinë 3-0.

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë...

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit...

BARAZHI I LIGËS SË PARË

Trepça shpëton, falë portierit afrikan

Foto: FFK

29 Maj, 2018 @17:57

Trepça ka siguruar mbetjen në Ligën e Parë për edicionin e ri,...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova -...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 Maj, 2018 @16:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Kosova - Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:45

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen miqësore Kosova -...

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Shqipëri sulmuese përballë Kosovës

Foto: FSHF

29 Maj, 2018 @13:52

Mediat shqiptare kanë publikuar sot 11-shen potenciale të cilën...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Barcelona

29 Maj, 2018 @8:00

Një nga gjërat më absurde që mund të dëgjoni këtë pranverë...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Real Madrid

Foto: UCL/fb

28 Maj, 2018 @22:41

Ky Real është më i madh se galaktikët! Jo vetëm për kah...

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Challandes me mesfushë ofanzive

29 Maj, 2018 @14:14

Përfaqësuesja e Kosovës pritet të dalë me formacionin e saj të...

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 Maj, 2018 @20:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare...

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë...

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova -...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Kosova - Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:45

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen miqësore Kosova -...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve