Të gjitha lajmet

LËNDOHET

Kosova mbetet edhe pa Jaren Sinën

Kosova mbetet edhe pa Jaren Sinën

14 Korrik, 2017 @19:46

Fundori i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, nuk do të mund t’i ndihmojë Kosovës në përballjet miqësore që të kaltërit do t’i zhvillojnë në Austri dhe Sllovaki.

Sina është lënduar në ditën e fundit të stërvitjeve të përfaqësueses në Gjakovë dhe ai nuk do të jetë pjesë e ekipit në miqësoret e radhës për Kosovën.

Shiko: GRUPET KUALIFIKUESE

FBK shpreson që Sina të këndellet sa më shpejt të jetë e mundur ashtu që të mund të luajë në përballjet para-kualifikuese ndaj IRJ Maqedonisë dhe Estonisë, që janë përcaktuar të luhen gjatë muajit të ardhshëm.

Tashmë tre lojtarë mungojnë në përfaqësuese të Kosovës pas 17 ftesave të para të bëra nga selektori Brad Greenberg.

Së pari kapiteni Edmond Azemi u largua për arsye private, pastaj u lëndua qendra Gazmend Sinani e tashmë do të mungojë edhe Jaren Sina.

Përndryshe, kreu i FBK-së, Erolld Belegu, ka bërë të ditur për KTV-në se lojtari është kthyer në SHBA për tu rikuperuar sa më shpejt të jetë e mundur, derisa ekipi shpreson që ai të jetë gati për ndeshjet kualifikuese.

EURO U-20/ DIV B

Kosova U20 vetëm një çerek i bëri ballë Kroacisë

14 Korrik, 2017 @15:05

Shpresat e Kosovës, janë mposhtur nga Kroacia sot në përballjen e...

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20 e nis me fitore të madhe

Fotografitë: fiba.com

14 Korrik, 2017 @12:39

Basketbollistët e Shqipërisë U20 e kanë filluar me fitore të...

ERRICK McCOLLUM

Efes merr McCollumin e Galatës

14 Korrik, 2017 @9:00

Anadolu Efes nuk po ndalet në tregun veror të transferimeve. Ekipi...

ONLINE

EURO-U20: Direkt, Kroacia - Kosova

14 Korrik, 2017 @5:03

Përballja e parë zyrtare e Kosovës U20 në Europianin e Divizionit...

EURO U 20 / DIV B

EURO U20, Div. B: Kroacia - Kosova, sot

14 Korrik, 2017 @5:01

Të premten me fillim nga ora 14:45, Përfaqësuesja U-20 e Kosovës...

KOSOVA ON TOUR

Ekipi i Kosovës niset sot për ndeshje ndaj Austrisë

14 Korrik, 2017 @4:57

Përfaqësuesja e Kosovës niset sot për në Austri, ndërsa nesër...

MONTRAEL SCOTT

Scott prej Trepçës në Essen të Gjermanisë

13 Korrik, 2017 @15:05

Playmakeri i ekipit të Trepçës në stinorin e kaluar, Montrael...

BLOKOTECHNA

Ekip tjetër i ri në BIBL

BOROZANI/ E. Shkuliqi

13 Korrik, 2017 @14:54

Një ekip i ri nga IRJ Maqedonia ka aplikuar për pjesëmarrje në...

DUELI MIQËSOR

Rivali i Kosovës, mposhtet nga Bullgaria

13 Korrik, 2017 @13:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë në basketboll ka mposhtur rivalin e...

KLEMEN PREPELIC

Slloveni në Paris

13 Korrik, 2017 @12:58

Basketbollisti slloven, që vitin e kaluar luajti kundër Kosovës...

KOSOVA - LITUANIA

Lituania super favorite sipas bastoreve

24 Nëntor, 2017 @13:20

Pak orë para ndeshjes së Kosovës ndaj Lituanisë, ndeshje kjo e...

OPINION

Inatet dhe kualifikimet e zbehta

23 Nëntor, 2017 @19:58

Federata botërore e basketbollit (FIBA) paralajmëroi në vitin 2015...

TICKETS

Dalin në shitje biletat Kosovë-Lituani

Foto: FBK

23 Nëntor, 2017 @13:39

Sot kanë dalë në shitje biletat (te Newborn, Prishtinë) për...

LIS SHOSHI

Shoshi: T’i bëjmë ballë rivalit

23 Nëntor, 2017 @9:30

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, që mbron ngjyrat...

SHAWN JONES

Dy mungesa te Kosova para ndeshjeve kualifikuese

23 Nëntor, 2017 @8:45

Përveç Erjon Kastratit, që konfirmoi lëndimin të hënën dhe nuk...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019