Të gjitha lajmet

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në këtë sport e kanë mposhtur sot përfaqësuesen e Madagaskarit me rezultat 2-1 në 3 duelet e zhvilluara.

Teniserja kosovare Arlinda Rushiti e mposhti 2-0 në sete teniseren Tsantaniony, Liridona Murati u mposht nga nga Robinson 2-1 në sete, ndërsa fitorja e Kosovës erdhi pasi që në sistemin ‘double’, Arlinda Rushiti e Blearta Ukëhaxhaj fituan 2-1 ndaj kundërshtareve nga Madagaskari dhe i dhanë Kosovës fitoren me rezultat 2-1.

Në të njëjtin grup me Kosovën e Madagaskarin ndodhen edhe Qipro, Tunizia e Algjeria, ku favorite për të qenë fituese e grupit llogaritet Tunizia, e cila ka teniseret e ranguara më së larti në listën e WTA-së në krahasim me përfaqësueset e tjera të grupit.

Fituesi i këtij grupi luan me fituesin e grupit tjetër, e më pas fituesi i përgjithshëm kalon një kategori më lartë për edicionin e vitit të ardhshëm.

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 Prill, 2018 @20:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në...

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 Prill, 2018 @9:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti...

GRAND PRIX ANTALYA 2018

Loriana Kuka e artë në Antalya 2018

8 Prill, 2018 @14:43

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është stolisur me medaljen e artë...

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

7 Prill, 2018 @20:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet...

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 Prill, 2018 @15:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur...

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 Shkurt, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe...

ATP RENDITJA PAS AUSTRALIAN OPEN'18

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

Hyeon Chung, pas Australian Openit mbresëlënës ngritet për 29 pozita dhe arrin pozitën 29 në ATP renditje/ Foto: auspoen official

29 Janar, 2018 @14:05

Përkundër se gjeneratat ndërruan dhe të rinjtë po mundohen, ende...

AUSTRALIAN OPEN

PeRFect20n!

28 Janar, 2018 @12:41

30 finale dhe 20 tituj të fituar në Grand Slams! Këto janë...

Të gjitha lajmet nga Tenis