Të gjitha lajmet

KOSOVA-FINLANDA

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

5 Shtator, 2017 @22:40

Kosova
Finlanda
Kosova 0 : 1 Finlanda
Teemu PUKKI 83'

Loro Boriçi, Shkodër

Përfaqësuesja e Finlandës ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Grupin I kualifikues për “Rusia 2018”, pasi që pas Islandës, sonte mposhti edhe Kosovën në Shkodër, me rezultat minimal, 0-1.

Kosova dominoi në posedim të topit, por përveç një rasti të Valon Berishës dhe Atdhe Nuhiut, diçka konkrete nuk krijoi për të rrezikuar më shumë ekipin skandinav.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Finlanda shfrytëzoi një moskujdes të mbrojtjes, ku lojtari më i dalluar i tyre në sulm, Teemu Pukki shënoi nga afërsia për 1-0, që doli të jetë përfundimtare edhe pas 6 minutave shtesë të dhëna nga referi kryesor i ndeshjes.

Kosova mbetet e fundit në klasifikim, derisa Finlanda kalon në 7 pikë si e parafundit në grup. Dueli i radhës për Kosovën është përsëri në Shkodër, ndaj Ukrainës, ndërsa Finlanda udhëton drejt Kroacisë. Këto ndeshje zhvillohen më 6 tetor.

kosfin

PJESA E PARË: MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Qetë edhe në Strumicë

Printscreened: gol.mk

5 Shtator, 2017 @21:44

Një rast i mirë i sulmuesit më me përvojë maqedonas, Goran...

PJESA E PARË: KOSOVA-FINLANDA

Rrjetat e paprekura pas 45 minutave

5 Shtator, 2017 @21:37

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

5 Shtator, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Kosova ndëshkohet në fundin e pjesës së parë

5 Shtator, 2017 @19:51

Përkundër faktit që Gjermania është favorite absolute në këtë...

KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 Shtator, 2017 @19:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 Shtator, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe...

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 Shtator, 2017 @19:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 Shtator, 2017 @18:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në...

GJERMANIA - KOSOVA U21

Përkrahje nga bashkëatdhetarët në Osnabruck për Kosovën

5 Shtator, 2017 @18:32

Nga fotot e publikuara pak para ndeshjes, shihet një numër i madh i...

GJERMANIA - KOSOVA U21

Gjermani vs. Kosova U21, publikohen formacionet

5 Shtator, 2017 @18:23

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet startuese të...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018