Të gjitha lajmet

DAVIS CUP

Kosova në Davis Cup 2017

Kosova në Davis Cup 2017

4 Prill, 2017 @14:53

Përfaqësuesja e Kosovës në tenis do të merr pjesë në Davis Cup 2017 që mbahet në Sozopol të Bullgarisë, që nis nesër.

Skuadra kosovare përbëhet nga tenistët: Granit Bajraliu, Meldin Mustafi, Hyda Banjska dhe Burim Bytyqi, të drejtuar nga Jeton Hadërgjonaj.

Në këtë garë marrin pjesë 15 shtete, ndërsa Kosova është në një grup me Malin e Zi, Irlandën dhe Andorrën.

AUTO SPORTS

Federata ndërkombëtare mban mbledhje në Prishtinë

Foto: FASK

3 Prill, 2017 @10:11

Vetëm një vit pas pranimit në FIA, Federata e Auto Sportit e...

MIAMI OPEN

I pandalshmi Federer, triumfon edhe në Miami

2 Prill, 2017 @20:09

Për të katërten herë me radhë, Roger Federer e ka mposhtur...

RACING

Mbi 60 mijë euro investime, synon titullin

30 Mars, 2017 @8:06

Kosova në shtator mund të ketë një kampion evropian në...

TENIS LEGENDS

In memoriam: Jana Novotna

20 Nëntor, 2017 @15:06

Tenistja legjendare e Çekisë, Jana Novotna, ka ndërruar jetë në...

PARIS MASTERS 2017

Numri një i botës, u tërhoq nga Paris Masters

REUTERS/Arkiv

4 Nëntor, 2017 @10:25

Tenisti 31 vjeçar, Rafael Nadal, është tërhequr nga Paris...

TENIS

Nadal e mbyll si lider vitin 2017

1 Nëntor, 2017 @18:09

Fitorja e sotme ndaj Hyeon Chung në raundin e dytë të Paris...

SHANGHAI MASTERS

Federer mposht Nadalin për titullin e 94-t në karrierë

15 Tetor, 2017 @11:01

Vazhdon forma e mirë e Roger Federer në vitin 2017. Teniseri...

CHINA OPEN

Nadal fiton China Open, titulli i gjashtë i vitit

Foto: China Open

8 Tetor, 2017 @14:24

Për të dytën herë në karrierë dhe për të parën herë që nga...

Të gjitha lajmet nga Tenis