Të gjitha lajmet

GAZ SINANI

Kosova pensionon 15-shen

Kosova pensionon 15-shen

25 June, 2018 @0:09

Përfaqësuesja e Kosovës, do të mbajë në kujtim fanellën me numrin 15, dhe atë më nuk do ta veshë askush. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, kreu i FBK-së, Arben Fetahu, ka bërë të ditur se, "Numri 15 i reprezentacionit të Kosovës do të pensionohet me emrin tënd, Gazmend Sinani". Sinani, tragjikisht ndërroi jetë pardje, disa ditë para ndeshjeve kualifikuese që Kosova do t'i luajë ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për Grupin C nga FIBA Europë, për Botërorin Kina 2019. STËRVITJA E FUNDIT E KOSOVËS ORARI dhe TABELAT KUALIFIKUESE

MEDIA NOTE

Komunikatë e FBK-së

Pamje nga stërvitjet e Kosovës, të premten pasdite/ BOROZANI/ G. P.

24 June, 2018 @15:42

Pas aksidentit të së shtunës, ku humbi jetën qendra e...

IN MEMORIAM

Ndërroi jetë, Gazmend Sinani

BOROZANI/ A. P.

23 June, 2018 @9:09

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ka...

REPORTAZH

Një pasdite me reprezentacionin e Kosovës

BOROZANI/ G. P.

23 June, 2018 @0:55

Kosova ka përfunduar dje pjesën stërvitore të kaluar në...

EKSKLUZIVE

Rashica: Kemi mungesa, presim përkrahje

BOROZANI/ G. P.

22 June, 2018 @19:56

Pak para ndeshjeve kualifikuese ndaj Hungarisë dhe Polonisë,...

NBA DRAFT 2018

Doncic zgjedhet nga Hawks dhe shkëmbehet menjëherë

nba.com

22 June, 2018 @10:37

Skuadra e Phoenix Sunsit sot në Draftin 2018 në NBA, zgjodhi...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Haliti shpall listën e ngushtë të Kosovës U16

Foto: fiba/arkiv

21 June, 2018 @11:56

Kimete Haliti, përzgjedhësja e Kosovës U 16 (femrat) ka publikuar...

REPREZENTACIONI

Nisin stërvitjet në Gjakovë

Foto: FBK

18 June, 2018 @16:26

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll këtë javë do të...

KOSOVA (F)

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

12 June, 2018 @15:54

Përfaqësuesja U18 (Femrat) të mërkurën (13.06.2018) do të...

KOSOVA

Kanë filluar stërvitjet për përfaqësuesen e Kosovës

Foto: fiba.com

11 June, 2018 @19:38

Nën urdhërat e trajnerit amerikan, Brad Greenberg, përfaqësuesja...

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK I

TOP 10-shja e javës në Superligë (I)

BOROZANI/Arkiv

24 September, 2018 @19:05

Pas ndeshjeve të xhiros së parë të Superligës në basketboll,...

BASHKIMI - YLLI

Kampioni e nis me humbje, mposhtet nga Ylli

BOROZANI/ A. P.

23 September, 2018 @19:09

Me humbje e ka filluar sezonin e ri të Superligës kampioni në fuqi...

PESËSHET E PARA

Bashkimi-Ylli, 5-shet e para

BOROZANI/Arkiv

23 September, 2018 @16:45

Janë përcaktuar startuesit e ndeshjes në përballjen e parë të...

GRONINGEN - PRISHTINA

+20 s’mjafton, Prishtina s’i bën ballë Groningenit dhe eliminohet

22 September, 2018 @21:47

Përkundër epërsisë 20 pikëshe nga ndeshja e parë, Prishtina...

GRONINGEN - PRISHTINA

Pjesa e parë -21, Prishtina rrezikon eliminimin

22 September, 2018 @20:44

Pas 20 minutave lojë në Holandë, Prishtina është në disavantazh...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga