Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Kosova pret Estoninë në Gjakovë

Kosova pret Estoninë në Gjakovë

3 Janar, 2017 @23:13

Nesër (e mërkurë) me fillim nga ora 19:30, në ‘Shani Nushi’ të Gjakovës, Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll luan ndaj përfaqësueses së Estonisë. Ndeshja luhet në kuadër të fazës së parë kualifikuese për në Kampionatin Evropian të vitit 2020, ndërsa Federata e Hendbollit të Kosovës ka njoftuar që lojtarët e Kosovës janë maksimalisht të mobilizuar për këtë takim.

Kosova ndodhet në Grupin B bashkë me Turqinë dhe Estoninë, kurse deri më tani ka një humbje dhe një barazim historik ndaj Turqisë (24:24).

Hendbollistët e ftuar nga përzgjedhësi Ramadani për këtë takim janë: Gerbeshi, Gashi, Curri, Berisha, Agushi, Syla, Sula, Zherka, Jupa, Quni, Ahmeti, Terziqi, Xhafolli, Dedaj, Hoxha, Haxhimusa, Tahirukaj, Maxhera, Fetahu dhe Nreca.

KËRCIME ME SKI

Kësaj radhe Tande

1 Janar, 2017 @16:22

Norvegjezi Daniel Andre Tande ka mbrojtur epërsinë e serisë së...

KËRCIME ME SKI

Kraft, më i miri në Oberstdorf

30 Dhjetor, 2016 @19:04

Kampioni i vitit 2015, austriaku Stefan Kraft, fitoi në garën e...

XHUDO

Qyteti i Pejës bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos

28 Dhjetor, 2016 @19:53

Sporti i xhudos, në veçanti qyteti i Pejës, ka marrë një lajm...

KUPA E KOSOVËS - FUTSALL

Caktohen çerekfinalistët në futsall

27 Dhjetor, 2016 @8:26

Në përballjet e të tetës së finales së Kupës së Kosovës në...

XHUDO

Majlinda Kelmendi, e para e botës edhe në votimet online

23 Dhjetor, 2016 @22:34

Përveç medaljes së artë të fituar në Rio2016 dhe titullit...

NË PRIZREN

Armend Xhoxhaj, më i miri i Prizrenit

23 Dhjetor, 2016 @10:44

Boksieri prizrenas, Armend Xhoxhaj, është shpallë sportisti i...

KOK

Hasani rizgjedhet kryetar

Besim Hasani (djathtë), së bashku me kryetarin e FBK-së, Erolld Belegun

21 Dhjetor, 2016 @20:57

Komiteti Olimpik i Kosovës edhe për një mandat do të udhëheqet...

PETRA KVITOVA

3 muaj jashtë fushave, pas sulmit me thikë

20 Dhjetor, 2016 @23:42

Tenistja çeke, Petra Kvitova, nuk do të mund të paraqitet në...

BBC SPORTS

Murray historik, 3 herë radhazi personalitet i vitit

REUTERS/Arkiv

18 Dhjetor, 2016 @22:14

Tenisti britanik, Andy Murray, ka hyrë në histori të sportit në...

BOKS

Edis Tatli mbron titullin

17 Dhjetor, 2016 @23:43

Boksieri kosovar që garon nën flamurin e Finlandës, Edis Tatli, ka...

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Kthehen pa pikë

Foto: FHK

9 Dhjetor, 2016 @9:24

Hendbollistet e Kosovës nuk arritën të fitojnë asnjë pikë në...

HENDBOLL

Shqiponja kupton kundërshtarin në garat evropiane

22 Nëntor, 2016 @18:54

Skuadra e Shqiponjës, e cila para pak kohe e eliminoi skuadrën...

HENDBOLL

Shqiponja eliminon skuadrën izraelite

Foto: KH Shqiponja Facebook

13 Nëntor, 2016 @21:05

Klubi i hendbollit “Shqiponja” nga Gjakova ka arritur ta eliminojë...

HENDBOLL

Shqiponja në garat evropiane

8 Nëntor, 2016 @20:56

Përmes një komunikimi për media, klubi i hendbollit “Shqiponja”...

KOSOVA-TURQIA

Kosova merr pikën historike në hendboll

BOROZANI/D.S/Arkiv

6 Nëntor, 2016 @22:46

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar pikën e parë në gara...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga