Të gjitha lajmet

GRUPI E: SERBIA - ZVICRA

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Foto: FIFA/fb; Squawka; Mediaset

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

22 Qershor, 2018 @20:45

Serbia
Zvicra
Serbia 1 : 2 Zvicra
A. Mitrović 5' 52' G. Xhaka, 90' X. Shaqiri

Kaliningrad Stadium, Kaliningrad.
Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Shaqiri

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me golat e tyre në pjesë të dytë, i kanë sjellë fitoren e parë Zvicrës në Botërorin Rusia 2018, duke përmbysur epërsinë serbe nga pjesa e parë - për t’i sjellë tre pikët e para dhe katër në total për Zvicrën në Grupin E.

Akanji

Fotografia e Shaqirit me bërtimën lehtësuese pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit, tregon më së miri se çfarë ka pasur brenda Xherdani, ndërsa me fitore ndaj Serbisë - duket se gjithçka u realizua.

TABELA & ORARI

Zvicra me 4 lojtarë shqiptarë në ekip, tashmë është me pikë të njejta si Brazili lider, ndërsa në përballjen e fundit të Grupit E, luan ndaj Kosta Rikës.

Serbia

Serbia erdhi shpejt në epërsi, kur Aleksandar Mitrovic shënoi me kokë për epërsinë 1-0.

Mitrovic vs Xhaka

Raste të mira kishte Blerim Xhemajli në pjesë të parë, por nuk arriti t’i konkretizojë ato.

Xhaka

Në pjesë të dytë, Granit Xhaka me një super-gol barazoi rezultatin, ndërsa sulmeve zvicerane të pasuksesshme zgjidhje i dha krejt në fund, Xherdan Shaqiri, i cili duke ikur nga ofsajdi u gjend i vetëm, ndjekur nga Dusan Tosic, i shpejt deri te porta, për të shënuar - kthjellët - në portën serbe dhe për t’ia sjellë fitoren e madhe Zvicrës, 2-1.

Xhaka

Serbia vs Zvicra

11-SHET

Formacionet: Serbia - Zvicra

22 Qershor, 2018 @18:13

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Serbisë dhe të...

GRUPI D: NIGERIA - ISLANDA

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

22 Qershor, 2018 @17:52

Nigeria e mposhti Islandën me rezultat 2-0. Kësaj fitoreje u gëzua...

PREJ SEVILJËS NË ROMË

Edhe një me origjinë shqipe te Lazio

22 Qershor, 2018 @15:25

Sot Lazio ka zyrtarizuar blerjen e re të skuadrës. Reprezentuesi...

11-SHET NIGERIA-ISLANDA

Formacionet: Nigeria-Islanda

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @15:13

Dueli i radhës në Grupin D zhvillohet mes Nigerisë dhe Islandës....

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 Qershor, 2018 @14:57

Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore...

11-SHET: BRAZILI - KOSTARIKA

Formacionet: Brazili - KostaRika

22 Qershor, 2018 @12:52

Derisa dy skuadrat nuk shënuan fitore në përballjet e para të...

PHILLIP COCU

Fenerbahçe zyrtarizon trajnerin e ri

22 Qershor, 2018 @11:20

Pas dështimit që të fitojë titullin kampion stinorin e shkuar në...

PARA GARAVE NDËRKOMBËTARE

Prishtina licenson 24, udhëton me 20 lojtarë

BOROZANI/ D. S.

22 Qershor, 2018 @11:02

Fituesja e Kupës së Kosovës dhe pjesëmarrësja nga Kosova në...

DITARI RUS (8)

Kroacia maestrale

Foto: FIFA/fb

21 Qershor, 2018 @21:25

Dallimi ndërmjet ekipeve latine dhe ekipeve të dobëta qëndron në...

ARGJENTINA - KROACIA

Kroacia fenomenale, kualifikohet

Foto: FIFA/fb

21 Qershor, 2018 @20:41

Me vetëm dy ndeshje të zhvilluara në grupin e vdekjes, Kroacia me...

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 Qershor, 2018 @21:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për...

11-SHET

Formacionet: Serbia - Zvicra

22 Qershor, 2018 @18:13

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Serbisë dhe të...

GRUPI D: NIGERIA - ISLANDA

Nigeria fiton, Argjentina shpreson

22 Qershor, 2018 @17:52

Nigeria e mposhti Islandën me rezultat 2-0. Kësaj fitoreje u gëzua...

11-SHET NIGERIA-ISLANDA

Formacionet: Nigeria-Islanda

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @15:13

Dueli i radhës në Grupin D zhvillohet mes Nigerisë dhe Islandës....

GRUPI E: BRAZILI - KOSTA RIKA

Cou e Neymar për fitoren e parë

22 Qershor, 2018 @14:57

Me më shumë vështirësi se që pritej, Brazili ka shënuar fitore...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018