Të gjitha lajmet

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

17 Maj, 2018 @12:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas ngritjes më të madhe në histori që e pat në muajin prill, kësaj radhe nuk ka lëvizur nga vendi dhe ka mbetur në pozitën 152 të renditjes mujore të FIFAs.

SHUMICA S’LUAJTËN

Kosova kishte kapërcyer 14 pozita gjatë prillit, për të regjistruar ngritjen rekorde, ndërsa muaji prill dhe fillimi i majit për shkak të mugnesave të ndeshjeve të reprezentacioneve nuk ka parë të ketë lëvizje të mëdha në renditje, në përgjithësi.

TOP 10

Njejtë ka mbetur edhe TOP 10-shja e renditjes, me Gjermaninë kryesuese, para Brazilit e Belgjikës, që ndiqen nga Portugalia e Argjentina. Zvicra është e gjashta, e përcillet nga Franca, Spanja, Kili dhe Polonia që e mbyll dhjetëshen udhëheqëse për muajin maj.

SHQIPËRIA

As Shqipëria nuk ka lëvizur këtë muaj, duke mbetur në pozitën e 56-të të renditjes.

Lëvizje pritet të ndodhin në renditjen e muajit qershor të FIFAs, që del para Botërorit “Rusia 2018”, kur shumica e shteteve janë të angazhuara në përballje miqësore, ku Kosova pritet t’i luajë dy: ndaj Shqipërisë dhe Bregut të Fildishtë.

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 Maj, 2018 @11:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes...

ADIO GIGI

Buffon pensionohet

17 Maj, 2018 @10:59

Duke e ngritur trofeun e kampionit të Italisë për të nëntën...

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 Maj, 2018 @9:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me...

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit,...

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 Maj, 2018 @21:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 Maj, 2018 @16:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren...

LUHET MIQËSORJA

Zyrtare: Kosova-Shqipëria, në Zvicër

15 Maj, 2018 @12:20

Ka ardhur konfirmimi për zhvillimin e ndeshjes nga Federata...

PRANË ANULIMIT

Federata zvicerane “s’lejon” miqësoren Shqipëri-Kosovë

BOROZANI/Arkiv

8 Maj, 2018 @23:05

Federata e Futbollit të Zvicrës, vazhdon t’i shkaktojë pengesa...

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 Maj, 2018 @13:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria ndaj Uellsit

13 Prill, 2018 @11:09

Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja