Të gjitha lajmet

KOSOVA U16

Kosova U16 mposhtet në sekondat e fundit

Foto: FBK

Kosova U16 mposhtet në sekondat e fundit

10 Gusht, 2017 @16:55

PORTUGALIA U16 65 : 64 KOSOVA U16
Kosova U16 mposhtet në sekondat e fundit
Kosova U16 mposhtet në sekondat e fundit

Në takimin e parë të Kampionatit Evropian U16, Divizioni B, Kosova pësuar humbje me rezultat 65-64 ndaj përfaqësueses së Portugalisë.

Djemtë nga Kosova e filluan takimin dobët, me çerekun e parë që u mbyll 20-10 në të mirë të portugezëve, e ky disavantazh doli të ishte vendimtar në fund, me portugezët që takimin e filluan në çastet e fundit.

Kosova zhvilloi një pjesë të dytë fantastike dhe ishte shumë pranë fitores, mirëpo në momentet vendimtare, djemtë e përfaqësueses tonë u ndikuan nga mospërvoja dhe pësuan humbje në 30 sekondat e fundit. Kur rezultati ishte 65-64 dhe semafori tregonte edhe 7 sekonda deri në fund të ndeshjes, ishte Nderim Retkoceri ai që shpërdoroi dy gjuajtje të lira, duke bërë kështu që fitorja t’i takonte përfaqësueses së Portugalisë.

Më i dalluari te Kosova në këtë takim ishte kapiteni Erhan Sholla me 29 pikë (4 trepikësha) e 17 kërcime, ndërsa më efikasi pas tij ishte Altin Gashi me 13 pikë, 6 asistime e 2 kërcime.

Kosova është pjesë e Grupit D të Kampionatit Evropian U16, Divizioni B, që është duke u zhvilluar në Sofje të Bullgarisë. Në këtë grup Kosova bën pjesë bashkë me Gjeorgjinë, Britaninë e Madhe, Maqedoninë, Luksemburgun dhe Portugalinë.

Kampionati ka filluar sot dhe do të përfundojë më 19 gusht, ndërsa ndeshjen e dytë Kosova U16 e luan nesër (11 gusht) me fillim nga ora 12:45 ndaj Maqedonisë.

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

10 Gusht, 2017 @16:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot nis europianin

10 Gusht, 2017 @10:00

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve është...

OPINION

Këmbët e ngathta të Talinit

Fotografitë: fiba.com

10 Gusht, 2017 @9:20

Në ndeshjen e dytë të parakualifikimeve për Botërorin e 2019-s...

SPANJA

Sergio Llull mbetet jashtë Eurobasket 2017

10 Gusht, 2017 @9:11

Spanja do të mbetet pa yllin Sergio Llull në Eurobasket 2017. Në...

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot ndaj Maqedonisë

11 Gusht, 2017 @9:41

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në ditën e dytë të Europianit të...

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

10 Gusht, 2017 @16:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot nis europianin

10 Gusht, 2017 @10:00

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve është...

OPINION

Këmbët e ngathta të Talinit

Fotografitë: fiba.com

10 Gusht, 2017 @9:20

Në ndeshjen e dytë të parakualifikimeve për Botërorin e 2019-s...

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja