Të gjitha lajmet

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot nis europianin

Kosova U16 sot nis europianin

10 Gusht, 2017 @10:00

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve është vendosur në Sofje të Bullgarisë, ku do të marr pjesë në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B që do të zhvillohet prej 10 deri më 19 gusht.

Kosova U-16 është pjesë e Grupit D së bashku me Gjeorgjinë, Britaninë e Madhe, Luksemburgun, Maqedoninë dhe Portugalinë.

Përfaqësuesja jonë ndeshjen e parë do ta luaj sot, më 10 gusht me fillim nga ora 15:00 kundër Portugalisë.

Më poshtë mund të gjeni listën e 12 lojtarëve të përzgjedhur nga kryetrajneri Ibrahim Karabeg dhe ndihmëstrajneri, Lorik Kllokoqi.

Kosova U16:

1. Erhan Sholla
2. Don Polloshka
3. Art Imeri
4. Altin Gashi
5. Donat Rexhepi
6. Albin Berisha
7. Endrit Berisha
8. Drinor Gashi
9. Arb Daku
10. Drini Krasniqi
11. Nderim Retkoceri
12. Donat Musa

OPINION

Këmbët e ngathta të Talinit

Fotografitë: fiba.com

10 Gusht, 2017 @9:20

Në ndeshjen e dytë të parakualifikimeve për Botërorin e 2019-s...

SPANJA

Sergio Llull mbetet jashtë Eurobasket 2017

10 Gusht, 2017 @9:11

Spanja do të mbetet pa yllin Sergio Llull në Eurobasket 2017. Në...

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

PAS NDESHJES

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

9 Gusht, 2017 @22:21

Pas humbjes ndaj Estonisë, deklaratë dha Brad Greenberg,...

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 Gusht, 2017 @21:53

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria...

ESTONIA - KOSOVA

Kosova e pafuqishme ndaj Estonisë

Foto: FBK

9 Gusht, 2017 @19:13

Pas fitores ndaj Maqedonisë, Kosova është mposhtur në ndeshjen e...

LIVE: ESTONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, Estonia në epërsi dyshifrore

Foto: FBK

9 Gusht, 2017 @18:14

Një ndeshje që nisi shumë mirë për Kosovën, e cila krijoi një...

FIBAWC

Pesëshet e para: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @17:25

Janë publikuar pesëshet startuese të Estonisë dhe të Kosovës. ...

TRANSMETIMI

Livestream: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @16:46

Ndeshjen Estonia - Kosova, mund ta shikoni te linku i mëposhtëm: ...

PREJ NCAA

Amerikani i radhës te Prishtina, Wayne Martin

9 Gusht, 2017 @13:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka rreshtuar përforcimet e saja në 2...

KOSOVA

Në prag të ndeshjeve kualifikuese për “Kina 2019”

15 Nëntor, 2017 @12:05

Përfaqësuesja e Kosovës do të grumbullohet që nga dita e hënë...

FILLOJNË PUNIMET

Fillon renovimi për ndeshjet e Kosovës

10 Nëntor, 2017 @15:14

Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ku Kosova pritet t’i...

KUALIFIKIMET KINA 2019

Lituania vjen pa yje në Kosovë

9 Nëntor, 2017 @16:20

Është publikuar lista e Përfaqësueses së Lituanisë për...

PALESTRA

Kosova do t’i luajë ndeshjet si vendas në Prishtinë

4 Nëntor, 2017 @17:14

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë ndeshjes si vendas në...

LISTA E LOJTARËVE

Basketbollistët 2002 në përgatitjet e fundit para turneut në Sofje

Foto: FBK

26 Tetor, 2017 @9:24

Selektori Ibrahim Karabeg, bashkë me trajnerët Gyltekin Selimi dhe...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja