Të gjitha lajmet

KOSOVA U16

Kosova U16 vazhdon përgatitjet për europian

Foto: fiba.com

Kosova U16 vazhdon përgatitjet për europian

Teksti: FBK

20 Prill, 2017 @17:38

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg dhe ndihmësi i tij, Lorik Kllokoqi i kanë ftuar në grumbullimin e radhës basketbollistët e listës së gjerë të kësaj grupmoshe.

Stërvitja e radhës do të mbahet të dielën (23.04.2017) me fillim nga ora 14:00 deri në 16:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë.

Duhet theksuar se Përfaqësuesja U-16 do të bëjë gara në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B në Sofje të Bullgarisë prej 10 deri më 19 gusht.

Kosova është në Grupin D së bashku me Gjeorgjinë, Britaninë e Madhe, Luksemburgun, Maqedoninë dhe Bullgarinë.

Lista:

1. Nderim Ratkoceri
2. Donat Rexhepi
3. Art Imeri
4. Donat Musa
5. Drinor Gashi
6. Endrit Berisha
7. Albin Berisha
8. Denis Radushaj
9. Ardit Demaj
10. Genis Mati
11. Drin Krasniqi
12. Altin Gashi
13. Don Poloshka
14. Arb Daku
15. Erhan Sholla
16. Ardi Shasivari
17. Shpend Cikaçi
18. Blend Mehana

NGUSHËLLIM

Isaiah Thomas falenderon për mbështetjen

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @13:32

Disa ditë më parë, motra e Isaiah Thomasit, Chyna Thomas, e kishte...

INFORMATORI NR 26 I SUPERLIGËS

Xhiroja e kaluar, me dënime vetëm nga tekniket

Beqë Kovaçi, basketbollist i Vëllaznimit/ BOROZANI/ A. Paçarizi

20 Prill, 2017 @12:13

Xhiroja e XXVI e Superligës së Kosovës në basketboll, pas...

GAME 1

Të shtunën, nis finalja e Play-Offit

20 Prill, 2017 @12:07

Dy skuadrat më të mira të këtij stinori në Shqipëri, Tirana dhe...

INFORMATË

FBK përkrah NCAA showcase

20 Prill, 2017 @11:33

Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur të përkrahë kampin...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 2

Washington në rrugë të mirë

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @8:32

Washington Wizards, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, ka...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 2

Rekordi i radhës nga W’brook, nuk e ndal Houstonin e Hardenit!

Foto: nba.com/rockets

20 Prill, 2017 @8:28

Russell Westbrook shënoi 51 pikë, 10 kërcime e 13 asistime në...

WARRIOS - PORTLAND @ GAME 2

Warriors pa Durantin, i tepërt për Blazers

Foto: goldenstatewarriors/facebook

20 Prill, 2017 @7:59

Nënkampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka shënuar...

KOSOVA U-20

Kosova U20 vazhdon përgatitjet para europianit

20 Prill, 2017 @7:25

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

REAL - DARUSSAFAKA @ GAME 1

Real Madrid s’lejon befasi

Foto: euroleague.net

19 Prill, 2017 @22:07

Ndeshja e pritur të kalojë lehtë për Real Madridin kundër...

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së parafundit

19 Prill, 2017 @21:20

Superliga e Kosovës po hyn në ditët e fundit të saj të...

IN MEMORIAM

Ndërroi jetë, Gazmend Sinani

BOROZANI/ A. P.

23 Qershor, 2018 @8:09

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ka...

EKSKLUZIVE

Rashica: Kemi mungesa, presim përkrahje

BOROZANI/ G. P.

22 Qershor, 2018 @18:56

Pak para ndeshjeve kualifikuese ndaj Hungarisë dhe Polonisë,...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Haliti shpall listën e ngushtë të Kosovës U16

Foto: fiba/arkiv

21 Qershor, 2018 @10:56

Kimete Haliti, përzgjedhësja e Kosovës U 16 (femrat) ka publikuar...

REPREZENTACIONI

Nisin stërvitjet në Gjakovë

Foto: FBK

18 Qershor, 2018 @15:26

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll këtë javë do të...

KOSOVA (F)

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

12 Qershor, 2018 @14:54

Përfaqësuesja U18 (Femrat) të mërkurën (13.06.2018) do të...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja