Të gjitha lajmet

U17 KUALIFIKIMET

Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

Fotot: FFK

Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

10 Tetor, 2017 @20:07

Holanda
Kosova
Holanda 3 : 1 Kosova
Redan 12', 23', 56' Prapashtica 13'

Stadiumi: III. Kerületi TVE - Budapesht.
Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka nisur me humbje garat kualifikuese për Kampionatin Europian që zhvillohet në Angli vitin që vjen.

Në stadiumin III Keruleti TVE të Budapeshtit, Holanda ka mposhtur Kosovën 3-1, ndërsa pas epërsisë së holandezëve përmes Redanit, që ka qenë kapiten i ekipit, Kosova ka arritur të barazojë shpejt me golin e Albin Prapashticës, 1-1.

Mirëpo, Redan ka qenë në formë të jashtëzakonshme sot dhe ka përfunduar ndeshjen me hat-trick për të shënuar edhe dy herë për fitoren e Holandës U17, 3-1.

Në duelin tjetër të Grupit 9, që po mbahet në Hungari, Hungaria ka mposhtur Uellsin, 2-1.

kos

Dueli i radhës i Kosovës U17 që po drejtohet nga Besnik Kollari zhvillohet më 13 tetor me fillim në ora 14:00.TABELA AKTUALE, GRUPI 9:

1 Holanda U17 1 ndeshje 3 pikë
2 Hungaria U17 1 ndeshje 3 pikë
3 Uellsi U17 1 ndeshje 0 pikë
4 Kosova U17 1 ndeshje 0 pikë

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli ndalet në kryeqytet

10 Tetor, 2017 @15:20

Edhe pse ishte dy herë në disavantazh, skuadra e Flamurtarit...

LIRIA-GJILANI

Gjilani merr pikë edhe në Prizren

BOROZANI/ Arian Paçarizi

10 Tetor, 2017 @15:06

Skuadra e Gjilanit ka vazhduar të mbetet ekip i pamposhtur edhe pas...

DRITA-LLAPI

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

10 Tetor, 2017 @14:54

Futbollisti më i dalluar i Dritës, Xhevdet Shabani, që sot po...

OPINION

Një “caretaker” për Kosovën

11-shja e përfaqësueses së Kosovës, para ndeshjes me Islandën (09.10.2017)/ Foto: FFK

10 Tetor, 2017 @11:27

Fundi i epokës së Albert Bunjakit në krye të përfaqësueses së...

DEKLARATA PAS NDESHJES: CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

9 Tetor, 2017 @23:11

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas...

OPINION

Ndalesa e parë

9 Tetor, 2017 @22:29

Të ndërtosh një përfaqësuese shtetërore kërkon kohë! Disa...

MAQEDONIA-LIHTENSHTAJNI

Tre gola me emra shqip te Maqedonia

9 Tetor, 2017 @22:19

Maqedonia, që ka qenë rivale e Shqipërisë në kualifikime për...

DEKLARATA PAS NDESHJES: ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Krenar me këta djem

9 Tetor, 2017 @22:06

Përzgjedhësi në largim i përfaqësueses së Kosovës, Albert...

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 Tetor, 2017 @21:49

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me...

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 Tetor, 2017 @21:39

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të...

MIQËSORE

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

Foto: FFK

24 Maj, 2018 @21:13

Në takimin miqësor mes Kosovës U19 dhe Shqipërisë U19, fituese...

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @11:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 Maj, 2018 @15:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe...

ON SALE

Dalin në shitje biletat për Kosovë-Shqipëri

BOROZANI/Arkiv

18 Maj, 2018 @15:36

Duke nisur prej orës 15:00 sot, kanë dalë në shitje biletat për...

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

17 Maj, 2018 @12:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja