Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Kosova U18 në Kampionat Evropian, sonte ndeshja e parë

Foto: kosovahandball.info

Kosova U18 në Kampionat Evropian, sonte ndeshja e parë

10 Gusht, 2018 @18:20

Me fillim nga ora 20:30, sonte përfaqësuesja e Kosovës U18 zhvillon ndeshjen e parë në kuadër të Kampionati Evropian “EURO 2018”, Divizioni B ndaj përfaqësueses së Holandës.

Më pas, më 11 gusht Kosova luan ndaj Sllovakisë, më 13 gusht ndaj Letonisë, më 14 gusht ndaj Austrisë dhe më 16 gusht ndaj Bullgarisë.  Pas tyre, Kosova U18 i ka edhe dy ndeshje për plasman përfundimtar.

Sa i përket kampionatit evropian U18, aty marrin pjesë 12 përfaqësuese, që janë të ndara në 2 grupe, derisa Kosova ndodhet në Grupin B.

XHUDO

Distria e bronztë në Budapest

Arkiva

10 Gusht, 2018 @16:51

Distria Krasniqi ka marrë medaljen e bronztë në Grand Prix e...

ATLETIKË

Musa Hajdari përfundon Evropianin

9 Gusht, 2018 @11:56

Atleti ynë, Musa Hajdari ka përfunduar i tridhjeti në mesin e...

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 Gusht, 2018 @21:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles...

KH PRISHTINA

Taib Kabashi rikthehet te Prishtina

6 Gusht, 2018 @11:40

Taib Kabashi do të jetë trajner i klubit hendbollistik Prishtina...

MotoGP

Ducati dominon në Çeki

5 Gusht, 2018 @14:03

Andrea Dovizioso ka shënuar fitoren e parë në Çeki duke...

TENNIS STORY

Revolucion tenisi në Challenger Tour

REUTERS/Arkiv

4 Gusht, 2018 @8:10

Dyshimet për manipulime me baste të ndeshjeve të rangut të ultë...

PROJEKT I RI SPORTIV

Nis kampionati evropian

Foto: Getty via dw.com

4 Gusht, 2018 @8:00

Për herë të parë, ndoshta në tentim për të konkurruar Lojërat...

KH PRISHTINA

Taib Kabashi rikthehet te Prishtina

6 Gusht, 2018 @11:40

Taib Kabashi do të jetë trajner i klubit hendbollistik Prishtina...

HENDBOLL

Kosova U20 mposht Sllovakinë, përfundon e shtata

Foto: kosovahandball.info

29 Korrik, 2018 @21:41

Pas humbjes nga Turqia, Kosova U20 në hendboll e ka fituar duelin...

PRELIMINARY ROUND

Kosova U20 mposhtet nga Holanda U20

Foto: FHK

20 Korrik, 2018 @20:44

Përfaqësuesja U20 e Kosovës në hendboll ka nisur me humbje...

DUELET KUALIFIKUESE

Mësohen rivalët e Kosovës në kualifikime

Foto: FHK

19 Qershor, 2018 @15:41

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencë të femrave të martën...

HENDBOLL

Oltion Beshiri mbyll aventurën në Metalac

BOROZANI / D.S

5 Qershor, 2018 @12:14

Pas aventurës 2-vjeçare te skuadra e MRK Metalac në Kroaci, Oltion...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga