Të gjitha lajmet

KOSOVA U-19

Kosova U19 mbledh vendorët

Kosova U19 mbledh vendorët

9 Prill, 2017 @10:21

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka caktuar datën për grumbullimin e radhës të reprezentacionit. Mëposhtë, është lista e të ftuarve, kësaj radhe që vinë nga kampionati i Kosovës (pa legjionarët).

Të ftuarit e Kosovës U19 do të kenë stërvitjen në Ferizaj më 13 prill në ora 10:30.

Portierët:

1.Albiona Berisha-RS
2.Flamur Gashi-LIR
3.Ardit Miftari -VJ

Lojtarët

1.Lumbardh Dellova (SH) -LIR
2.Abit Salihu (SH)-2KOR
3.Dardan Sekiraqa (SH)-PR
4.Drin Govorri (MBM)-2KOR
5.Ramiz Bytyçi (MBD)-B.SU
6.Roland Vitija (MBD)-KEK
7.Rilind Namani (MSQ)-KEK
8.Edision Kqiku (MSD-M)-HAJ
9.Ehat Gjoka(MSD-M)-RS
10.Genc Kolgeci (MSM)-2KOR
11.Leotrim Kryeziu (S)-DR
12.Kastriot Selmani (MSM)-PR
13.Rrahim Nimani (MSQ-S)-TR89
14.Bleon Shaqiri (MSQ-M)-PR
15.Edi Shaqiri (MSQ)GL
16.Rilind Gerbeshi (MBM)-PR
17.Ferat Syla (S)-PR
18.Vildan Gutiqi (SH-)-BES
19.Dren Krasniqi (MSQ)-RS
20.Samir Sadriu (MSQ)-RS
21.Leart Bilalli (MS-M-D)-GL
22.Altin Aliu   (MS-M-D )-GL
23.Drin Ymeri – FL

TREGIM

Talenti prizrenas drejt Barcelonës

9 Prill, 2017 @9:23

I lindur në St Gallen të Zvicrës, nga Poslishti i Prizrenit, Ensar...

MALAGA - BARCELONA

Barça humb mundësinë për ta kap Realin

8 Prill, 2017 @22:28

Barazimin e Real Madridit me Atletico Madridin, nuk e ka shfrytëzuar...

RASHICA - ZENELI

Së bashku para ndeshjes

8 Prill, 2017 @21:54

Dy reprezentuesit kosovar, Milot Rashica dhe Arbër Zeneli, e kanë...

VIDEO

Rashica vazhdon me asistime, mposht Zenelin

8 Prill, 2017 @20:35

Milot Rashica përsëri ka qenë asistues për skuadrën e tij,...

VIDEO

Supergol nga Kololli, bën gjithçka i vetëm

8 Prill, 2017 @19:56

Mesfushori kosovar, Benjamin Kololli, po vazhdon të shënojë gola...

FIDAIM HAXHIU

Haxhiu: Nuk jemi dorëzuar ende

8 Prill, 2017 @19:46

Trajneri i Trepçës, Fidaim Haxhiu, është shprehur optimist,...

ARSIM THAQI

Thaqi: Në këtë ligë, nuk ka ekip të dobët

8 Prill, 2017 @19:41

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, dha deklaratë pas fitores së...

BALLKANI - DUKAGJINI

Elezaj siguron fitoren për Dukagjinin

BOROZANI

8 Prill, 2017 @19:29

Dukagjini i Klinës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në...

ULPIANA - 2 KORRIKU

E katërta rresht për 2 Korrikun

8 Prill, 2017 @19:26

Skuadra e 2 Korrikut po vazhdon ndjekjen e pozitës së katërt, që...

FLAMURTARI - KOSOVA (P)

Flamurtari fiton me përmbysje

8 Prill, 2017 @19:16

Megjithëse ishte në disavantazh me rezultat 1-0 ndaj Kosovës së...

KUALIFIKIMET U21

Pikat e shitjes së biletave: Kosova - Izraeli

Graph. FFK

1 Nëntor, 2017 @15:10

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi në faqen...

ITALIANI KONFIRMON INTERESIMIN E KOSOVËS

Vanoli konfirmon Kosovën, në pritje

Italiani Rodolfo Vanoli, 54 vjeç, mendon për Kosovën/ Foto: sportida

31 Tetor, 2017 @21:33

Italani 54 vjeç, Rodolfo Vanoli, ka qenë shumë pak i njohur në...

SULMUESI BERISHA

2 ndeshje suspendim për Berishën

Foto: melbournevictory.com.au

26 Tetor, 2017 @12:04

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, është...

THE BEST FIFA

Bunjaki dhe Ujkani votuan për këta lojtarë në FIFA

BOROZANI/E. D./ Arkiv

24 Tetor, 2017 @13:03

Tanimë ish-përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki dhe kapiteni i...

KUALIFIKIMET U17

Kosova U17 e mbyll me humbje ndaj Hungarisë U17

Foto: FFK

16 Tetor, 2017 @21:14

Përfaqësuesja e Kosovës U17 e ka përmbyllur aventurën...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja