Të gjitha lajmet

KOSOVA NË ELITE ROUND

Kosova U19 me sukses historik

Kosova U19 me sukses historik

9 Tetor, 2017 @14:22

Kosova
Lituania
Kosova 3 : 0 Lituania
Kryeziu 27,48(p); Limani 50

Stadiumi: Bürgerau, Saalfelden (AUT)

Futbollistët e Kosovës U19 kanë arritur sukses historik, duke kaluar raundin parakualifikues për Kampionatin Europian “Finlanda 2018”.

FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS

Djemtë e drejtuar nga Ramiz Krasniqi, kanë mposhtur në ndeshjen vendimtare sot të Grupit 6, Lituaninë, 3-0, për të siguruar 6 pikë dhe për të ecur për në Elite Round të UEFA-së për këto grupmposha, ku luhen në pranverë.

Leotrim Kryeziu ka shënuar dy golat e para të Kosovës, ndërsa Gentrit Limani ka shënuar të tretën, për të rehatuar shtabin teknik dhe bashkëlojtarët si dhe për të sjellë gëzimin e madh gjithandej.

ELITE ROUND

Tash, në Elite Round, që zhvillohet në pranverën e vitit të ardhshëm, Kosova do të futet në grup me të kualifikuarit tjerë dhe përfaqësueset elite të Europës.

Krijohen 7 grupe, me nga 4 skuadra, ku vetëm fituesit e grupeve shkojnë në Kampionatin Europian “Finlanda 2018”.  Shorti për Elite Round mbahet më 6 dhjetor të këtij viti në Nyon të Zvicrës.

 TABELA PËRFUNDIMTARE E GRUPIT 6:

1 Austria U19 3 ndeshje 9 pikë kualifikohet
2 Kosova U19 3 ndeshje 6 pikë kualifikohet
3 Izraeli U19 3 ndeshje 4 pikë eliminohet
4 Lituania U19 3 ndeshje 0 pikë eliminohet

PARA DUELIT

U19: Kosova - Lituania, 11-shet e para

9 Tetor, 2017 @12:02

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes vendimtare për...

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 Tetor, 2017 @11:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë...

GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 Tetor, 2017 @21:48

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen...

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 Tetor, 2017 @20:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe...

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 Tetor, 2017 @18:59

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar...

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 Tetor, 2017 @18:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj...

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 Tetor, 2017 @16:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në...

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 Tetor, 2017 @16:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë...

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 Tetor, 2017 @16:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur...

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 Tetor, 2017 @15:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja