Të gjitha lajmet

TWENTE - PSV

Kosovarët, Celina e Bunjaki, ndalin PSV-në

Kosovarët, Celina e Bunjaki, ndalin PSV-në

6 Prill, 2017 @21:59

Futbollistët kosovarë, Bersant Celina dhe Enis Bunjaki kanë qenë protagonistë kryesorë në duelin që ekipi i tyre Twente e barazoi ndaj gjigandit holandez, PSV Eindhoven, sonte.

Celina ka asistuar në golin e parë të epërsisë për Twenten në minutën e shtatë të shënuar nga Enes Unal, 1-0. Ndërsa, pasi që PSV ishte rikthyer në lojë dhe ishte pranë fitores, 1-2, Enis Bunjaki ka asistuar për Celinën, që ka shënuar në momentet shtesë të takimit (90+2) për të barazuar 2-2 dhe për të nxjerrë pikë të rëndësishme për ekipin.


Bersant Celina Goal HD - Twente 2-2 PSV - 06… by sofiene-l


Enes Unal Goal - Twente vs PSV 1-0 Eredivisie 6… by Goalsport

KOMISIONI PËR ANKESA

Vushtrrisë dhe Vëllaznimit i ulet dënimi

6 Prill, 2017 @21:47

Komisioni për Ankesa i shkallës së dytë të FFK-së ka marrë...

KOMISIONI I ANKESAVE

Zbutet dënimi i Hasanit

6 Prill, 2017 @18:47

Komisioni për Ankesa i FFK-së sot ka zbritur dënimin e shkallës...

ARBNOR MORINA

Kemi mbrojtjen më të mirë në ligë

6 Prill, 2017 @18:03

Trajneri prishtinas i Gjilanit, Arbnor Morina, ka theksuar edhe...

ZEKIRIJA RAMADANI

Barazimi është më i mirë se humbja

6 Prill, 2017 @18:01

Trajneri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani, pas ndeshjes ndaj...

DRENICA - TREPÇA '89

Seria e liderit ndalet nga Drenica

6 Prill, 2017 @15:58

Në takimin e luajtur në ‘Bajram Aliu’ të Skënderajit, lideri i...

GJILANI - LIRIA

Dygolësh i Eminhazirit, Liria bie në Gjilan

Foto: KF Gjilani/ Sh. Kqiku

6 Prill, 2017 @15:56

Me fitoren e vendasve u mbyll takimi i luajtur sot mes Gjilanit e...

PARAKUALIFIKIMET PËR BOTËROR TE FEMRAT

Kosova e nis me humbje nga Shqipëria

Foto: FSHF

6 Prill, 2017 @13:10

Parakualifikimet për Botërorin e Femrave, Kosova i ka nisur me...

11-SHET ZYRTARE

Formacionet: Shqipëria-Kosova

6 Prill, 2017 @10:39

Përzgjedhësja e Kosovës, Afërdita Fazlija dhe ai i Shqipërisë,...

FIFA TOP RANKING

Brazili, pas 7 viteve arrin kreun

6 Prill, 2017 @10:34

Përfaqësuesja e Brazilit në futboll, është bërë ekipi i parë...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kuqezinjtë, 12 vende mëposhtë në FIFA

Foto: Getty Images

6 Prill, 2017 @10:13

Dy humbjet e regjistruara në muajin mars për kuqezinjtë e De...

KOSOVA U-19

Kosova U19 mbledh vendorët

9 Prill, 2017 @9:21

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka caktuar datën për grumbullimin e...

PËRFAQËSUESJA - F

Humbja e dytë, Greqia mposht Kosovën

8 Prill, 2017 @14:20

Pas humbjes nga Shqipëria në ndeshjen e parë, Përfaqësuesja e...

PARAKUALIFIKIMET PËR BOTËROR TE FEMRAT

Kosova e nis me humbje nga Shqipëria

Foto: FSHF

6 Prill, 2017 @13:10

Parakualifikimet për Botërorin e Femrave, Kosova i ka nisur me...

11-SHET ZYRTARE

Formacionet: Shqipëria-Kosova

6 Prill, 2017 @10:39

Përzgjedhësja e Kosovës, Afërdita Fazlija dhe ai i Shqipërisë,...

FIFA RENDITJA - PRILL 2017

Kosova regjistron rënie të madhe në FIFA renditjen mujore

Foto: epa

6 Prill, 2017 @10:04

Pas humbjes nga Islanda në kualifikuesen e fundit për Botërorin...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja