Të gjitha lajmet

PËR MEDIAT KROATE

Kozniku kroatëve, jeni favoritë por kujdes, ky është futboll

Kozniku kroatëve, jeni favoritë por kujdes, ky është futboll

2 Shtator, 2017 @9:55

Ardian Kozniku, ish-reprezentues i Kroacisë dhe emër i njohur i historisë së futbollit si në Kosovë ashtu edhe në Kroaci, para ndeshjes së sotme Kroacia-Kosova, u ka thënë mediave kroate se ekipi i tyre është favorit, por duhen patur kujdes.

“Kur e shikon çfarë lojtarë ka Kroacia në ekip, kuptohet që është favorit dhe i madh për këtë ndeshje. Mirëpo, gjatë lojës gjithçka mund të ndodh. Kosova ka mjaft lojtarë të ri, të mirë, që do të jenë të motivuar në përballje me yjet e futbollit botëror,” ka thënë Kozniku për Sportske Novosti para ndeshjes.

TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018

“Po të më pyetni mua, Kroacia ka qenë favorite e madhe edhe para ndeshjes me Turqinë. Por ndeshja përfundoi 1-1. Po të luajnë Kroacia-Gjermania do t’ju thoja që do të ishte një betejë e ashpër në fushë dhe nuk do të mund ta parashikoja rezultatin. Kosova nuk ka lojtar yll, por ka futbollistë të mirë për ç‘gjë Kroacia duhet të ketë shumë kujdes,” ka shtuar Kozniku.

Kroacia - Kosova zhvillohet sonte prej 20e45.

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

1 Shtator, 2017 @22:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp...

KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 Shtator, 2017 @22:01

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në...

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 Shtator, 2017 @21:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra...

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 Shtator, 2017 @21:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë...

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 Shtator, 2017 @20:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së...

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 Shtator, 2017 @20:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi,...

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 Shtator, 2017 @19:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në...

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 Shtator, 2017 @9:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat...

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

31 Gusht, 2017 @22:23

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me...

KUALIFIKIMET U21

Humbje minimale në minutat shtesë e Shqipërisë U21 nga Irlanda Veriore U21

Pamje nga ndeshja e sontme Irlanda U21 - Shqipëria U 21/ Foto: North Ireland FA

31 Gusht, 2017 @21:59

Kombëtarja U21 e drejtuar nga Alban Bushi është mposhtur nga...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018