Të gjitha lajmet

HAXHI ROBIN KRASNIQI

Krasniqi: Do të kthehem edhe më i fuqishëm

Foto: H. R. Krasniqi/ Facebook

Krasniqi: Do të kthehem edhe më i fuqishëm

26 Prill, 2017 @13:19

Haxhi Robin Krasniqi, që të shtunën u mposht nga rivali i tij Arthur Abraham, i ka falenderuar përkrahësit e tij për mbështetjen e dhënë para, gjatë dhe pas duelit.

“Abraham të shtunën fitoi me 1 ose 2 raunde epërsi ndaj meje dhe i uroj fitoren. Por, ai shpeshherë përdori goditje të palejueshme që nuk i takojnë sportit të boksit. Megjithatë, unë e pranoj humbjen dhe do të mësoj shumë nga ajo,” ka shkruar Krasniqi ndër të tjera në llogarinë e tij zyrtare të Facebookut sot, në shqip e gjermanisht, duke paralajmëruar kthim edhe më të fuqishëm në ring.

KOK

Tre sportistë marrin bursa olimpike

REUTERS/Arkiv

24 Prill, 2017 @23:00

Komitetit Olimpik i Kosovës, Federata Skitare e Kosovës dhe tre...

BOKS

Mposhtet Haxhi Krasniqi, humb mundësinë për titull

22 Prill, 2017 @22:49

Në duelin e sontëm ndaj Arthur Abraham, Haxhi Krasniqi pësoi...

AUTOSPORT

Lajçi nesër në Kampionatin Europian

22 Prill, 2017 @17:01

Krahas garës në Prizren, vëmendja e dashamirëve të...

2018 SPORTS EVENTS

Kalendari 2018 në Sportin ndërkombëtar

Foto: pexels.com

1 Janar, 2018 @10:00

Kupa e Botës në futboll dhe Lojërat Olimpike Dimërore pritet të...

MASTERS ST PETERSBURG

Distria përfundon e pesta

16 Dhjetor, 2017 @16:32

Xhudistja pejane, Distria Krasniqi, ka përfunduar garën në...

FITUESI I TOUR DE FRANCE 2017

Froome del pozitiv në doping-test

13 Dhjetor, 2017 @9:44

Fituesi i Tour de France, Chris Froome, ka dalë pozitiv në testet e...

PING PONG TOP 12

Fatih Karabaxhaku 14 vjeç i pari në Kosovë

Fatih Karabaxhaku, 14 vjeç, më i miri në turneun TOP 12 të Kosovës/ Foto: facebook

10 Dhjetor, 2017 @18:12

Pingpongisti i ri nga Prizreni, që luan për klubin Lidhja e...

JUDO MASTERS

Kosova merr pjesë në Rusi

10 Dhjetor, 2017 @12:06

Kosova megjithatë do të merr pjesë në Xhudo Masters në Rusi. ...

Të gjitha lajmet nga Të tjera