Të gjitha lajmet

ARGJENTINA - KROACIA

Kroacia fenomenale, kualifikohet

Foto: FIFA/fb

Kroacia fenomenale, kualifikohet

21 Qershor, 2018 @20:41

Argjentina
Kroacia
Argjentina 0 : 3 Kroacia
53' A. Rebić, 80' L. Modrić, 90'+1 I. Rakitić

Stadion Nizhny Novgorod, Nizhniy Novgorod
Kroacia fenomenale, kualifikohet

Me vetëm dy ndeshje të zhvilluara në grupin e vdekjes, Kroacia me fitore maestrale ndaj Argjentinës sonte, 3-0, ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror, Rusia 2018.

Messi vs Modric

Goli i parë i Kroacisë erdhi në fillim të pjesës së dytë, kur portieri i Argjentinës, Willy Caballero bëri një gabim dhe Ante Rebic, pa frikë, maestralisht shënoi për avantazh.

TABELA dhe ORARI

Prej atij momenti, Kroacia fitoi vetëbesimin e munguar dhe kontrolloi lojën përkundër se Argjentina kishte topin më shumë në këmbë.

Të sigurtë në dalje dhe të rrezikshëm në topa të gjatë, kroatët shënuan edhe dy herë deri në fund të ndeshjes, kur Luka Modric dha gol prej mbi 20 metrave e krejt në fund, Ivan Rakitic hoqi të gjitha dilemat sa i përket fituesit.

Rebic

Kroacia me këtë fitore kualifikohet tutje nga Grupi D, ndërsa nesër pritet të shihet çfarë do të ndodhë në duelin tjetër të grupit, ku takohen Islanda - Nigeria.

ARGJENTINA

Ekipi i Messit

21 Qershor, 2018 @18:54

Ekipi i ndërtuar rreth Messit, për Messin, vetëm e vetëm që të...

11-SHET: ARGJENTINA - KROACIA

Argjentina vs. Kroacia, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @18:03

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Argjentinës dhe...

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

21 Qershor, 2018 @17:51

Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34’ të ndeshjes ishte i...

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 Qershor, 2018 @15:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili...

FLORENT SEJDIU

Sulmuesi i radhës, Sejdiu te Vëllaznimi

21 Qershor, 2018 @15:07

Vëllaznimi pas zyrtarizimit të brazilianit që luan në pozitën e...

LISTA E FUTBOLLISTËVE

Publikohen ftesat për Kosovën U19

Foto: FFK

21 Qershor, 2018 @15:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka...

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @14:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 Qershor, 2018 @14:51

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në...

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 Qershor, 2018 @14:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të...

DHONATAN SANTOS DA HORA

Vëllaznimi zyrtarizon brazilianin

Foto: KFVëllaznimi/fb

21 Qershor, 2018 @14:36

Braziliani nga ekipi maltez, Qrendi, Dhonatan Santos da Hora, është...

ARGJENTINA

Ekipi i Messit

21 Qershor, 2018 @18:54

Ekipi i ndërtuar rreth Messit, për Messin, vetëm e vetëm që të...

11-SHET: ARGJENTINA - KROACIA

Argjentina vs. Kroacia, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @18:03

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Argjentinës dhe...

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

21 Qershor, 2018 @17:51

Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34’ të ndeshjes ishte i...

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 Qershor, 2018 @15:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili...

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @14:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018