Të gjitha lajmet

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 Qershor, 2018 @20:57

Islanda
Kroacia
Islanda 1 : 2 Kroacia
Gylfi SIGURDSSON 76' (P) Milan BADELJ 53', Ivan PERISIC 90'

Rostov Arena (Rostov)

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere.

a

Në xhiron e tretë të grupit, ballkanasit shënuan fitore 2-1 ndaj Islandës, për ta mbyllur kështu fazën grupore me 3 fitore në po aq ndeshje.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Në 1/8 e finales Kroacia do të takohet me Danimarkën, që përfundoi e dyta pas Francës në grupin e saj.

a

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 Qershor, 2018 @20:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @18:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 Qershor, 2018 @17:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 Qershor, 2018 @17:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë...

MESFUSHORI BELG

Nainggolan zyrtarisht te Interi

26 Qershor, 2018 @15:30

Lojtari belg deri tash i Romës, Radja Nainggolan, sot zyrtarisht u...

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 Qershor, 2018 @20:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë...

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 Qershor, 2018 @17:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të...

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 Qershor, 2018 @17:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të...

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:57

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy...

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018