Të gjitha lajmet

KROACIA - DANIMARKA

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

Foto: FIFA/fb/tw

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

1 Korrik, 2018 @21:33

Kroacia
Danimarka
Kroacia 1(3) : 1(2) Danimarka
M. Mandžukić 4' 1' M. Jørgensen

Stadion Nizhny Novgorod, Nizhniy Novgorod.

Dy golat më të shpejt të Botërorit i shënuan, por pas kësaj patën raste vetëm gjysmake dhe çuan ndeshjen në vazhdime.

Kroacia dhe Danimarka nuk dhanë shumë nga ajo që pritej gjatë ndeshjes ndërsa në vazhdime dominoi lodhja, derisa Ante Rebic kaloi Kasper Schmeichelin doli prapa mbrojtjes dhe shkonte te goli, kur Mathias Jorgensen startoi për të bërë penallti.

RRUGA DREJT TITULLIT

Luka Modric shutoi dhe Kasper Schmeichel mbrojti penalltinë e kroatëve për të çuar ndeshjen në penallti.

E në penallti, heronjë të vërtetë kanë qenë portierët, Daniel Subasic i Kroacisë dhe Kasper Schmeichel i Danimarkës, të cilët mbrojtën penallti dhe çuan dramën deri në fund, kur Ivan Rakitic, shënoi penalltinë e fundit për kroatët për t’i çuar ata në çerekfinale.

Kroacia do të ndeshet me organizatorin, Rusinë në çerekfinale, ndërsa Danimarka eliminohet nga Botërori.

Croatia vs DenmarkPENALLTITË:

KROACIA DANIMARKA
Milan Badelj mbron portieri danez shtylla Christian Erikssen
Andrej Kramaric GOL GOL Simon Kjaer
Luka Modric GOL GOL Michael Krohn-Dehli
Josip Pivaric mbron portieri danez mbron portieri kroat Lasse Schone
Ivan Rakitic GOL mbron portieri kroat Nicolai Jorgensen

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 Korrik, 2018 @18:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

1 Korrik, 2018 @16:58

Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar...

JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 Korrik, 2018 @16:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i...

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

1 Korrik, 2018 @14:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta...

11-SHET: SPANJA - RUSIA

Formacionet: Spanja-Rusia

1 Korrik, 2018 @13:57

Janë publikuar 11-shet startuese të duelit të tretë të së...

MESFUSHORI ANGLEZ

Jack Wilshere afër Fenerbahçes

Foto: uefa/el/fb

1 Korrik, 2018 @10:13

Mesfushori anglez Jack Wilshere, ditë më parë është liruar nga...

MAURIZIO SARRI

Javën tjetër zyrtarizohet në PremierLeague

Foto: uefa.com

1 Korrik, 2018 @8:47

Trajneri i deritashëm i Napolit, Maurizio Sarri, me të filluar java...

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

30 Qershor, 2018 @20:52

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur...

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 Qershor, 2018 @18:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij,...

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 Qershor, 2018 @18:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 Korrik, 2018 @18:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

1 Korrik, 2018 @16:58

Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar...

JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 Korrik, 2018 @16:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i...

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

1 Korrik, 2018 @14:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta...

11-SHET: SPANJA - RUSIA

Formacionet: Spanja-Rusia

1 Korrik, 2018 @13:57

Janë publikuar 11-shet startuese të duelit të tretë të së...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018