Të gjitha lajmet

KROACIA vs UKRAINA

Kroacia vazhdon pa humbje

uefa.com

Kroacia vazhdon pa humbje

25 Mars, 2017 @0:13

Kroacia
Ukraina
Kroacia 1 : 0 Ukraina
Nikola Kalinic 38'

Favoriti kryesor në Grupin I për Botërorin Rusia 2018, Kroacia, vazhdon rrugëtimin e saj pa humbje.

a

Kroatët e mposhtën Ukrainën me rezultat minimal 1-0, ku në minutën e 38-të, me asistimin e Ivan Rakiticit, shënoi sulmuesi i Fiorentinës, Nikola Kalinic.

TABELA AKTUALE

Në pesë ndeshjet që u zhvilluan deri më tani, Kroacia ka shënuar 11 gola dhe ka pësuar vetëm një herë, derisa i kanë 13 pikë të grumbulluara dhe gjenden në krye të Grupit I.

BESART BERISHA

Besart Berisha: Jam i gëzuar që luajta për Kosovën

25 Mars, 2017 @0:11

Sulmuesi Besart Berisha sonte debutoi për përfaqësuesen e...

VALON BERISHA

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

25 Mars, 2017 @0:05

Njëri prej lojtarëve që ishte ndër më të mirët në fushë...

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

25 Mars, 2017 @0:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën...

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 Mars, 2017 @23:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për...

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 Mars, 2017 @23:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018