Të gjitha lajmet

GRUPI D: KROACIA - NIGERIA

Kroacia, lidere e “grupit të vdekjes”

Foto: fifa/squawka

Kroacia, lidere e “grupit të vdekjes”

16 Qershor, 2018 @21:51

Kroacia
Nigeria
Kroacia 2 : 0 Nigeria
O. Etebo (AG) 32', L. Modrić (P) 71'

Kaliningrad Stadium, Kaliningrad.

Kroacia me përvojë dhe me njërën ndër mesfushora më të mira në botë aktualisht, nuk e ka pasur vështirë të fitojë ndeshjen ndaj Nigerisë, hapëse për të dy skuadrat në këtë Botëror.

Croatia scores

Një autogol në pjesë të parë, pas goditjes me kokë të Mario Mandzukicit dhe një penallti e Luka Modricit maestral në pjesë të dytë - ka mjaftuar për tre pikët e para të kroatëve në Grupin D.

ORARI, TABELA dhe NDESHJET

Nigeria në anën tjetër nuk pati ndonjë rast për tu përmendur, ndërsa Kroacia kishte edhe më shumë për të shënuar.

Nigeria

Croatia vs Nigeria

11-SHET

Kroacia vs. Nigeria, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

GRUPI C: PERU - DANIMARKA

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

16 Qershor, 2018 @18:57

Nëse nuk shënon,pëson!. Ky ligj i futbollit u aplikua në ndeshjen...

11-SHET

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @16:22

Janë publikuar formacionet startuese të Perusë dhe të...

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

16 Qershor, 2018 @16:15

Shkëlqimi i Islandës në vitet e fundit, vazhdoi edhe në debutimin...

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës...

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Fotot: FIFA&Sqauwka

16 Qershor, 2018 @12:24

Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit C të Botërorit ndaj...

KASTRIOT REXHA

Lë kampionin

BOROZANI/ D.S.

16 Qershor, 2018 @11:15

Pas përfoljeve të shumta më në fund u zyrtarizua. Sulmuesi i...

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Fotot: Fifa/fb

16 Qershor, 2018 @10:53

E nisën shpejtë, nxitimthi, dhe shënuan nga penalltia. Patën edhe...

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 Qershor, 2018 @10:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të...

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

16 Qershor, 2018 @10:14

Janë përcaktuar 11-shet startuese të Francës dhe Australisë para...

11-SHET E FINALES

Formacionet: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 Korrik, 2018 @14:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga Didier Deschamps dhe Zlatko...

PYETJA E DITËS

A do të merr Kalinic medalje?

15 Korrik, 2018 @12:34

Futbollisti kroat, Nikola Kalinic, që u përjashtua nga tabori i...

DITARI RUS (21)

Kush e rrezikon finalen e madhe për shikues?

Fotot: fifa/fb

15 Korrik, 2018 @12:12

Një muaj më pas, dhe jemi para një ndeshje që askush nuk e kishte...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Belgjika-Anglia

Fotot: FIFA/fb

14 Korrik, 2018 @21:45

Pas përballjes ku Belgjika mposhti Anglinë 2-0, BBC Sport ka...

BELGJIKA - ANGLIA

Gjenerata e artë shënon historinë

Fotot: FIFA/fb

14 Korrik, 2018 @16:51

Reprezentacioni i Belgjikës me selektor Roberto Martinezin kanë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018