Të gjitha lajmet

LOJTAR I DYFISHTË

Kryeziu edhe te Kalaja

BOROZANI/ A.P

Kryeziu edhe te Kalaja

11 Janar, 2018 @18:22

Lojtari i Bashkimit, Edmond Kryeziu, arriti marrëveshje me Kalanë dhe në pjesën pranverore të stinorit do të luaj edhe për Kalanë.

Kryeziu do të ketë licensë të dyfishtë, që i mundëson të luaj edhe në Superligë edhe në Ligë të Parë.

TABELA AKTUALE

Kalaja aktualisht gjendet në pozitën e tretë në Ligën e Parë me 12 pikë, dy më pak se lideri United Basketball.

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 Janar, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i...

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 Janar, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç...

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 Janar, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është...

NË PRIZREN

Lëvizje te Bashkimi

BOROZANI/ A.P

10 Janar, 2018 @22:41

Skuadra e Bashkimit, kah fundi i stinorit vjeshtor, kishte probleme...

EKSKLUZIVE

Altin Morina kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

10 Janar, 2018 @22:16

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 Janar, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të...

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 Janar, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit...

BALTIC LEAGUE

27 minuta për Shoshin në humbjen e Pienos

10 Janar, 2018 @20:21

Pas 7 fitoreve radhazi, skuadra ku aktivizohet Lis Shoshi, Pieno...

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësueset e reja presin shortin e 16 janarit

Foto: FBK

9 Janar, 2018 @20:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka paraqitur 5...

CHAMPIONS LEAGUE

Super Dardan Berisha, Nymburk mposht Bonnin

9 Janar, 2018 @20:30

Me 24 pikë të shënuara, 5 kërcime, 6 asistime dhe 1 vjedhje të...

TWOLVES - CAVS

Cavs bëhet kafshatë e “ujqve”

Foto: nba.com

9 Janar, 2018 @11:44

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, është deklasuar në...

CEDRICK BOWEN

Rivali i Bashkimit, përforcohet

Foto: sportando

8 Janar, 2018 @23:21

Skuadra maqedonase, Blokotehna, sot ka zyrtarizuar lojtarin e ri në...

IN MEMORIAM

Ndërroi jetë, Gazmend Sinani

BOROZANI/ A. P.

23 Qershor, 2018 @8:09

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ka...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Haliti shpall listën e ngushtë të Kosovës U16

Foto: fiba/arkiv

21 Qershor, 2018 @10:56

Kimete Haliti, përzgjedhësja e Kosovës U 16 (femrat) ka publikuar...

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 Qershor, 2018 @14:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga