Të gjitha lajmet

REALMADRID-REALBETIS

Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

21 Shtator, 2017 @8:28

Real Madrid
Real Betis
Real Madrid 0 : 1 Real Betis
90'+4 A. Sanabria

Santiago Bernabeu
Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

Përkundër rasteve të shumta që kishte, Real Madrid nuk ka arritur të marë asnjë pikë në duelin e mbrëmshëm ndaj Real Betisit në Santiago Bernabeu, pasi që pësoi një gol të vonshëm për disfatën e parë sezonale, 0-1.

TABELA AKTUALE

Antonio Sanabria ka qenë golashënuesi i Real Betisit, që shënoi me kokë në minutën e katërt shtesë të takimit, për t’ia dhënë fitoren e parë që nga viti 1999 ekipit të gjelbër nga Sevilla në Bernabeu.

Cristiano Ronaldo u kthye mbrëmë në ekip, pas suspendimit prej 4 ndeshjeve dhe portugezi përkundër se provoi nga çdo kënd për të shënuar, ka qenë ish-portieri i madrilenëve, Adan, që ka ndalur çdo top, për të mos hyrë në rrjetën e tij mbrëmë.

adan

Real Madrid mbetet 7 pikë larg nga Barcelona vetëm pas 5 xhirove të zhvilluara në stinorin e ri, ndërsa Real Betis me këtë fitore ka tubuar 9 pikë aktualisht.

Riza Durmisi ka qenë për 90 minuta në fushë te Betisi mbrëmë, në fitoren historike të skuadrës së drejtuar nga trajneri Quique Setien.

 


Real Madrid 0-1 Real Betis But Antonio Sanabria… by esprit-foot

CARABAO CUP - SHORTI

Kuptohen çiftet për 1/8 e ‘Carabao Cup’

Foto: Carabao Cup

21 Shtator, 2017 @7:31

Pas ndeshjeve të luajtura të martën dhe të mërkurën, mbrëmë u...

CARABAO CUP

Favoritët kalojnë në Angli

20 Shtator, 2017 @23:04

Everton, Arsenal, Chelsea, Manchester City dhe Manchester United -...

JUVENTUS-FIORENTINA

Mandzukic vendos për Juven

20 Shtator, 2017 @22:58

Sulmuesi kroat i Juventusit, Mario Mandzukic, ka vulosur fatin e...

MILAN-SPAL

Dy penallti për fitore

20 Shtator, 2017 @22:50

Milan ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë në Serie A dhe të...

FINALJA E CHAMPIONS LEAGUE 2019

Wanda Metropolitano nikoqir i finales së Ligës së Kampionëve

20 Shtator, 2017 @22:45

Stadiumi i ri i Madridit, ku luan Atletico Madrid, Wanda...

KARIM BENZEMA

Benzema renovon kontratën, €1 miliardë klauzola

20 Shtator, 2017 @22:36

Sulmuesi francez i Real Madridit, Karim Benzema, ka renovuar...

SHQIP NË BOTË

I dyti i mbrëmjes për Arbër Zenelin

20 Shtator, 2017 @20:03

Pak minuta pas golit të parë në minutën e 8’, Arbër Zeneli ka...

SHQIP NË BOTË

E treta ndeshje me radhë, Zeneli nuk ndalet

20 Shtator, 2017 @19:57

Për të tretën ndeshje me radhë, Arbër Zeneli ka shënuar për...

SUPERKUPA EUROPIANE 2019

UEFA vendos, Superkupa europiane 2019 luhet në Stamboll

20 Shtator, 2017 @16:30

Ka rënë nga opcioni mundësia për tu luajtur në Tiranë, në...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

Të gjitha lajmet nga La Liga