Të gjitha lajmet

KOSOVA-ESTONIA

Kualifikim historik!

Foto: Xh. Rexha

Kualifikim historik!

19 Gusht, 2017 @22:05

Kosova
Estonia
Kosova 75 : 69 Estonia
Dardan BERISHA 28 pikë J. Joessar 13 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!
Kualifikim historik!

Kosova ka shënuar fitore ndaj Estonisë me mund të madh sonte për të siguruar kualifikimin e parë në fazën e dytë për Kupën e Botës Kina 2019.

Duke e mposhtur Estoninë, 75-69, me trepikëshin e Erjon Kastratit në fund dhe shënimet e Scott Bamforthit nga gjuajtjet e lira, Kosova ka shënuar fitoren e dytë në grup, për të kaluar tutje.

TABELA AKTUALE

Dardan Berisha ka qenë më efikasi te Kosova me 28 pikë të shënuara, derisa Kastrati ka shënuar 13 të tjera në fitore.

Me këtë fitore, Kosova ka arritur të dalë e dyta nga Grupi C për të shkuar tutje, në fazën kualifikuese për Botëror, ku do të bashkangjiten përfaqësueset e mëdha europiane.

PJESA E PARË

Estonia në epërsi pas pjesës parë

19 Gusht, 2017 @21:02

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes vendimtare parakualifikuese...

STARTUESIT

5-shet e para: Kosova-Estonia

19 Gusht, 2017 @20:08

Përballja vendimtare për Kosovën sonte ndaj Estonisë. Kosova...

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova - Estonia

19 Gusht, 2017 @20:02

Ndeshjen Kosova - Estonia mund ta shikoni te linku i mëposhtëm:

BASTORET

Kosova favorite ndaj Estonisë, thonë bastoret

Foto: fiba.com

19 Gusht, 2017 @14:53

Sipas bastoreve sportive të ndryshme, Kosova është favorite për...

MEDIAT ESTONEZE

Greenberg: Kujdes te këta 3 lojtarë

19 Gusht, 2017 @14:42

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Brad...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Asistuesit më të mirë te Peja në 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

19 Gusht, 2017 @10:46

Stinorin që e lëmë pas, skuadra e Pejës, më shumë u ballafaqua...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 ra në pjesën e dytë, Zvicra fitoi

19 Gusht, 2017 @9:48

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës të premten ka pësuar humbje nga...

SELEKTORI BESON

Greenberg: Me guxim dhe disiplinë ndaj Estonisë

19 Gusht, 2017 @9:26

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka bërë të ditur se ekipi i...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 kalon lehtë Norvegjinë U16

17 Gusht, 2017 @19:06

Basketbollistët shpresa të Kosovës, kanë arritur të shënojnë...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Asistuesit më të mirë te Bashkimi në 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

17 Gusht, 2017 @8:13

Skuadra prizrenase Bashkimi, stinorin që e lëmë pas e përfundoi...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @12:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @22:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

ZYRTARE

Kroacia emëron përzgjedhësin e ri

18 Shtator, 2017 @17:50

Pas shkarkimit të Aleksandar Petrovicit, me të cilin Kroacia u...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019