Të gjitha lajmet

SHERIFF 1-0 KUKËSI

Kukësi beson në rikthim, Koliçi i mban në lojë

Fotografitë e ndeshjes: fc-sheriff.com

Kukësi beson në rikthim, Koliçi i mban në lojë

13 Korrik, 2017 @8:29

sheriff tiraspol 1 : 0 kukësi
Z. Badibanga (PG) 79'
Kukësi beson në rikthim, Koliçi i mban në lojë

Përkundër humbjes minimale nga Sheriff Tiraspol dje në Molldavi, Kukësi beson në rikthim, në përballjen e kthimit që zhvillohet javën që vjen.

Së paku kështu mendojnë zyrtarë të lartë të klubit, në deklaratat e dhëna për mediat tiranase sot, ndërsa mbrojtja e mirë me super portierin Enea Koliçi - janë treguar vendimtarë për ekipin verilindor të Shqipërisë.

Lineups

Pogradecari Koliçi ka qenë thjesht një oktapod në portën e kukësianëve në këtë përballje, ndërsa atë e mposhti vetëm penalltia, kur Ziduy Badibanga shënoi nga 11 metra, pas gabimit të thjeshtë të mbrojtësit spanjoll të Kukësit, Albert Serran, që kushtoi me humbje.

kolici

Gjithesesi, kampioni i Shqipërisë jep shpresa për të përmbysur gjithçka në ndeshjen e kthimit, por duhet pasur kujdes shumë. Këtë e di mirë edhe trajneri Ernest Gjoka, pasi që Sheriff në radhët e veta kishte lojtarë tejet kreativ dhe të shpejt.

Data 19 e korritur, në Elbasan Arena, pas 90 ose më shumë minutave do të thotë fjalën përfundimtare për Kukësin, në debutimin e ekipit në kualifikime për Ligë të Kampionëve.

goli


Penalty Goal Badibanga Z. (1:0) Sheriff… by ylberenexhipi

PREJ ZURICHUT TE LEGIA

Legia prezenton Armando Sadikun

Armando Sadiku me fanellën e ekipit të tij të ri/ Foto: Legia.com

13 Korrik, 2017 @7:36

Skuadra polake, Legia nga Varshava, ka prezentuar dje sulmuesin e ri...

EUROPA LEAGUE

Hasani: Nuk do ta kemi lehtë

12 Korrik, 2017 @17:00

Kapiteni i Shkëndijës Ferhan Hasani në konferencën për shtyp...

JUVE / PSG

PSG zyrtarizon Alvesin

12 Korrik, 2017 @16:43

Ylli brazilian, Daniel Alves, zyrtarisht u bë lojtari i Paris Saint...

EUROPA LEAGUE

Osmani optimist para Helsinkit

12 Korrik, 2017 @15:31

Konferenca për shtyp para ndeshjes Shkëndija – HJK Helsinki...

LUIGI DE CANIO

Të hënën prezentohet trajneri i ri i kombëtares?

12 Korrik, 2017 @15:09

Mediat në Tiranë kanë shkruar sot se kanë ‘zbuluar’...

ARTIM POLLOZHANI

Flamurtari zyrtarizon Pollozhanin

Artim Pollozhani duke nënshkruar për Flamurtarin sot në Vlorë/ Foto: FC Flamurtari

12 Korrik, 2017 @13:48

Futbollisti me përvojë i Shkëndijës së Tetovës, Artim...

OLYMPIQUE

Lyon merr Marcelon e Besiktasit

12 Korrik, 2017 @12:07

Qendërmbrojtësi brazilian i Besiktasit, Marcelo, është anëtar...

PA RISI

Feronikeli stërvitet, trajner të ri nuk ka ende

12 Korrik, 2017 @10:01

Përkunëdr përfoljeve të deritashme se ekipi i Feronikelit pritet...

NË GJAKOVË

Kartelat vjetore te Vëllaznimi në shitje

12 Korrik, 2017 @9:56

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka bërë të ditur sot se ka...

STEVE MANDANDA

Rikthehet Mandanda

12 Korrik, 2017 @8:25

Portieri i reprezentacionit të Francës, Steve Mandanda, i është...

INTELEKTUALËT

Drita merr mesfushorin e Luftëtarit

20 Korrik, 2018 @20:22

Kampionja e Kosovës në futboll, Drita, ka zyrtarizuar sot...

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 Korrik, 2018 @20:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot...

PËSON PARTIZANI DHE LAÇI

Natë dëshpëruese për ekipet shqiptare

Foto: KFPartizani/fb

12 Korrik, 2018 @22:29

Garat e Europa Ligës nuk kanë qenë të suksesshme për ekipet...

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 Korrik, 2018 @18:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore