Të gjitha lajmet

PARA DUELIT

Kukësi i gatshëm për të shkuar tutje

Fotografitë: kukesi.al

Kukësi i gatshëm për të shkuar tutje

17 Korrik, 2017 @21:25

Kuk

Kukësi është gati. Përgatitjet e fundit është duke i bërë në kompleksin Skënder Halili, ndërsa trajneri Ernest Gjoka ka parë që kërkesa e tij për stërvitje në stadium me bar natyral është plotësuar nga drejtuesit e klubit.

Të mërkurën mbrëma në Elbasan Arena, Kukësi pret kampionin e Molldavisë, Sheriff Tiraspol dhe do të kërkojë përmbysjen e rezultatit 1-0, me të cilën kishin humbur përballjen atje.

Pejic

Ai nuk ka bërë të ditur shumë detaje nga taktika që do të përdorë në këtë ndeshje, por ajo që është parë nga afër ka qenë se lojtarët janë përgatitur mirë fizikisht, derisa klima ka qenë pozitive në ekip.

“Ekipi kërkon maksimumin,” ka qenë ajo që është dëgjuar më së shumti në përgatitje, derisa gjithçka pritet të nis në 19:30 në Elbasan të mërkurën, kur ekipi duhet që të bëj krejt atë në fushë, për të kaluar në fazën kualifikuese të radhës në Ligë të Kampionëve.

Kuk

E shpërblimi për Kukësin është i madh. Kampionët e kaltër nga verilindja e Shqipërisë në rast të kalimit të këtij raundi do të sigurojnë në arkën e klubit, 1.2 milionë euro nga UEFA-ja, sipas të ardhurave që ndan shtëpia europiane e futbollit.

SKËNDERBEU

Daja: Kemi bonuse, besojmë në kalim

Fotografitë: Skenderbeu.al

17 Korrik, 2017 @21:13

Strategu i Skënderbeut të Korçës, tiranasi Ilir Daja, para...

EMPOLI

Dermaku titullar te Empoli

17 Korrik, 2017 @21:04

Qendërmbrojtësi shqiptar, Kastriot Dermaku, ka nisur si titullar...

ENIS BARDHI

Zyrtare: Shkupjani Bardhi te Levante

Enis Bardhi, mesfushor i ri i Levantes

17 Korrik, 2017 @14:55

Mesfushori i ri i lindur në Shkup të IRJ Maqedonisë, Enis Bardhi,...

STADIUMI

Mediat suedeze çuditen si UEFA lejon Strumicën

Fotografitë: gol.mk

17 Korrik, 2017 @14:48

Mediat suedeze kanë plasuar sot fotografitë përreth stadiumit...

MEDIA

CM: Panucci trajner i Shqipërisë

17 Korrik, 2017 @14:09

Christian Panucci është trajner i ri i kombëtares shqiptare, ka...

NË POZHARAN

Vllaznia emëron Bekim Isufin trajner

17 Korrik, 2017 @13:52

Edhe zyrtarisht, tashmë ekipi i ri i Superligës, Vllaznia nga...

S'KA ZYRTARIZIM

Mediat: Panucci te kombëtarja, FSHF: Ju tregojmë më vonë

17 Korrik, 2017 @12:11

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) pas publikimeve të ndryshme...

CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshjet kthyese të raundit II në Champions League nesër

17 Korrik, 2017 @11:45

Nesër do të luhen 7 duele të raundit II kualifikues në Champions...

NË OBILIQ

Prishtina nis fazën e dytë përgatitore

17 Korrik, 2017 @10:06

Pas stinorit ku u bë nënkampion, debutimit në arenën...

PREJ PRIZRENIT

Liria merr rrugë për Ohër

17 Korrik, 2017 @8:10

Faza e dytë përgatitore për Lirinë e Prizrenit nis prej sot, kur...

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 Maj, 2018 @20:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe...

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 Prill, 2018 @19:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës,...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 Prill, 2018 @10:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore