Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

Kukësi mposhtet nga lideri i Turqisë

8 Janar, 2017 @19:10

Istanbul Basaksehir
Kukësi
Istanbul Basaksehir 3 : 1 Kukësi
Irfan Can 12', Holmen 18', Mossoro 85' Pejic 22'

Skuadra lidere e Turqisë, Istanbul Basaksehir, në të cilën luan edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, e mposhti sot në miqësore skuadrën e Kukësit, në ndeshjen që u zhvillua në Antalya të Turqisë.

Skuadra turke fitoi me rezultat 3-1, ndërsa goli i vetëm i Kukësit u shënua nga kroati Pero Pejic.

Çikalleshi ishte titullar për Basaksehirin në këtë ndeshje.

MIQËSORE

Skënderbeu barazon me Bursasporin

8 Janar, 2017 @18:05

Dueli ndërmjet kampionit aktual të Shqipërisë, Skënderbeut dhe...

FA CUP

Chelsea, lehtësisht në fazën tjetër

8 Janar, 2017 @17:49

Pas humbjes nga Tottenhami në mesjavë, Chelsea i është rikthyer...

SAN SIRO

Formacionet zyrtare: Milan - Cagliari

8 Janar, 2017 @17:24

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e radhës të xhiros...

TE ATALANTA

Etrit Berisha kthehet me fitore

Etrit Berisha sot/ Foto: chievoverona.it

8 Janar, 2017 @17:04

Pas një lëndimi që e la me muaj jashtë fushave, Etrit Berisha, i...

FA CUP

Pa gola në Anfield, vendos ndeshja e kthimit

8 Janar, 2017 @16:29

Me pothuajse asnjë lojtar nga skuadra e rregullt startuese,...

TE SHKËNDIJA

Lojtarët njoftohen me trajnerin, nisin përgatitjet

Tomas Brdariç, ish-reprezentuesi i Gjermanisë në ditën e parë të punës me Shkëndijën/ Foto: kfshkendija.com

8 Janar, 2017 @15:33

Shkëndija e Tetovës sot ka nisur fazën përgatitore për pjesën...

UDINESE - INTER

Perisic shkëlqen, Interi fiton dhe ngjitet

8 Janar, 2017 @14:30

Me fitore ka nisur viti 2017 për Interin. Skuadra zikaltër e fitoi...

HUAZIMI

Chelsea kthen Aken

8 Janar, 2017 @13:26

Chelsea ka përfunduar huazimin e futbollistit Nathan Ake para kohe...

TE BARCELONA

Rakitic jashtë ekipit

8 Janar, 2017 @13:11

Mesfushori kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, është lënë jashtë...

PARA NDESHJES, UDINE v INTER

Inter gati për ndeshjen e parë të vitit 2017

Foto: inter.it

8 Janar, 2017 @11:41

Me Mauro Icardin kapiten, Inter ka publikuar 11-shen startuese për...

NË VLORË

Duro, trajner i ri i Flamurtarit

Shpëtim Duro, trajner i ri i Flamurtarit.

17 Shkurt, 2017 @15:34

Trajneri i njohur shqiptar, Shpëtim Duro, është kryetrajner i ri i...

VIDEO

Pamjet më të reja nga punimet në stadiumin kombëtar në Tiranë

16 Shkurt, 2017 @18:07

Punimet në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” në Tiranë po...

KUPA E SHQIPËRISË

Enis Gavazaj çon Skënderbeun në gjysmëfinale

15 Shkurt, 2017 @16:15

Ish-lojtari i Lirisë së Prizrenit, Enis Gavazaj, që një kohë...

KUPA E SHQIPËRISË

Tirana arrin gj’finalen e Kupës

15 Shkurt, 2017 @15:37

Lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Kukësi, nuk ka arritur t’i...

SHPRESAT

Seleksionimet e Moshave U-17 dhe U-13

Foto: FSHF

14 Shkurt, 2017 @12:58

Kanë nisur punë sipas një grafiku të planifikuar nga Sektori i...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore