Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA FINALE

Kupa e tretë me radhë, historike

Kupa e tretë me radhë, historike

17 Maj, 2017 @22:10

Juventus
Lazio
Juventus 2 : 0 Lazio
Dani Alves 12', L. Bonucci 24'

Olimpico, Romë.
Kupa e tretë me radhë, historike

Me fitore ndaj Lazios 2-0 në finalen e Olimpicos, Juventus është bërë ekipi i parë që për tre vite radhazi fiton Kupën e Italisë.

Ky përndryshe është trofeu i parë i sivjetëm për bianconerët e Max Allegrit, të cilët janë shumë afër tripletës (titullit kampion dhe në finale të Ligës së Kampionëve).

Juventus ka qenë i shpejtë në golat e shënuara, falë asistimeve të Alex Sandros, ku të parën e shënoi Dani Alves, ndërsa të dytën Leonardo Bonucci dhe të dyja këto gola erdhën në 24 minutat e para të ndeshjes.

MONACO-STETIENNE

Pas 17 vitesh, bëhen kampionë

17 Maj, 2017 @21:59

Me fitore 2-0 ndaj St Ettiene-it sonte, Monaco është bërë...

CELTA-REAL

Real Madrid pranë titullit

17 Maj, 2017 @21:50

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos sonte në ndeshjen e...

MEDIA

BBC shkruan për Trepçën’89

17 Maj, 2017 @21:32

Faqja sportive e BBC-së online, ka bërë të ditur se Trepça’89...

KUPA E MAQEDONISË

Befasohet Shkëndija, Pelisteri fiton Kupën

17 Maj, 2017 @18:59

Me befasi ka përfunduar Kupa e Maqedonisë! Edhe pse ishin...

READING-FULHAM

Reading në finale

16 Maj, 2017 @22:24

Një gol nga penalltia ka vendosur përballjen gjysmëfinale të...

CITY-WBA

Aromë e Ligës së Kampionëve

Yaya Toure duke festuar golin sonte/ Foto: premierleague.com

16 Maj, 2017 @21:55

Manchester City ka bërë edhe hapin e parafundit drejt sigurimit të...

ARSENAL - SUNDERLAND

Arsenali fiton, 1 pikë larg Liverpoolit

16 Maj, 2017 @21:31

Me 2 gola të Alexis Sanchez në pjesën e dytë, Arsenali e ka...

PËR MYSAFIRËT

Biletat Kosova-Turqia, në shitje për mysafirët

Pamje nga ndeshja e kaluar, Turqia-Kosova/ Foto: yenisafak

16 Maj, 2017 @21:19

Federata e Futbollit të Turqisë (TFF) ka bërë të ditur përmes...

LETËR URIMI

Infantino uron Trepçën’89

16 Maj, 2017 @20:44

Numri një i futbollit botëror, Gianni Infantino, përmes një letre...

BESA - LIBURNI @ GAME 2

Liburni në finale të play off-it

16 Maj, 2017 @20:40

Pas fitores në ndeshjen e parë në Gjakovë, Liburni ka shënuar...

VERONA-MILAN

Debakël rossoner! Verona del nga zona e rrezikshme

Foto: acmilan.com

17 Dhjetor, 2017 @14:34

Tek pas 2 muajve Verona ka shënuar fitore në shtëpi. Fitorja e...

TORINO-NAPOLI

Hamsik barazon Maradonën, Napoli lider

Foto: SSNapoli/Twitter

16 Dhjetor, 2017 @19:54

Përveç golit të nderit të shënuar në pjesë të dytë nga...

INTER-UDINESE

Humbja e parë e stinorit

Foto: inter.it

16 Dhjetor, 2017 @16:58

Pas 17 xhirove të zhvilluara, Inter ka pësuar për herë të parë...

SHQIP NË BOTË

Fiton Mouscroni i Vojvodës

15 Dhjetor, 2017 @22:31

Mërgim Vojvoda ka kaluar të 90 minutat në fushë për skuadrën e...

HAKMARRJA DIGJITALE

Tifozët e Lazios i hakmirren referit përmes internetit

13 Dhjetor, 2017 @15:55

Ka zgjatur vetëm një ditë mllefi i tifozëve të Lazios, sa...

Të gjitha lajmet nga Serie A