Të gjitha lajmet

FERNANDO HIERRO

Kuptohet zëvendesëuesi i Lopeteguit

Foto: uefa.com

Kuptohet zëvendesëuesi i Lopeteguit

13 Qershor, 2018 @13:25

Kuptohet zëvendesëuesi i Lopeteguit

Ish trajneri i Bolton Wanderersit dhe legjenda e Real Madridit, Fernando Hierro, do të merr drejtimin e Spanjës përgjatë Botërorit Rusia 2018.

Njoftimi u bë i ditur para pak çastesh, ndërsa selektori i deritashëm i Spanjës Julen Lopetegui u shkarkua sot, një ditë para fillimit të Botërorit, pasi që u kuptua dje se kishte nënshkruar për Real Madridin.

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Mario Kempes

Fotot: GoogleImages/AllSport/WorldSoccer/

13 Qershor, 2018 @12:39

Ernie Brandts është një emër që kurrë nuk keni dëgjuar dhe nuk...

BOTËRORI 2026

3 shtete do të organizojnë Botërorin 2026

13 Qershor, 2018 @11:59

Posa u caktua se ku do të organizohet Kupa e Botës 2026. Shtetet e...

SHKARKOHET

Real Madrid lë Spanjën pa selektor

13 Qershor, 2018 @11:40

Një ditë para fillimit të Kupës së Botës, Spanja e shkarkoi...

PERU

Të varur nga veteranët

Fotot: GoogleImages/ Reddit/

13 Qershor, 2018 @9:44

Po të pyesni dikë të ju përmend dhjetë kombëtaret më të mira...

VIKINGËT

Kapaciteti i limituar danez

Foto: GoogleImages/

12 Qershor, 2018 @19:15

A është punë e kryer? 1992 Çfarë ndjenje është kur ke...

FRANCA

‘Dridhet’ Franca, lëndohet Mbappe

12 Qershor, 2018 @16:53

‘Dridhet’ Franca, lëndohet Mbappe! Është ky lajmi i fundit që...

JULEN LOPETEGUI

Pas Botërorit, te Reali

12 Qershor, 2018 @16:03

Real Madrid ka vendosur. Ndërsa marrëveshja është arritur. Julen...

TREKOLORËT

Titulli ose largimi

12 Qershor, 2018 @15:57

Kampionët e Botës nga viti 1998, me përbërjen e ekipit duhet të...

FARAONËT

Sa varen nga Mohamed Salahu?

Fotot: GoogleImages/

12 Qershor, 2018 @14:22

Ndonëse vendi i parë afrikan që ka marrë pjesë në një Kupë...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Mario Kempes

Fotot: GoogleImages/AllSport/WorldSoccer/

13 Qershor, 2018 @12:39

Ernie Brandts është një emër që kurrë nuk keni dëgjuar dhe nuk...

BOTËRORI 2026

3 shtete do të organizojnë Botërorin 2026

13 Qershor, 2018 @11:59

Posa u caktua se ku do të organizohet Kupa e Botës 2026. Shtetet e...

SHKARKOHET

Real Madrid lë Spanjën pa selektor

13 Qershor, 2018 @11:40

Një ditë para fillimit të Kupës së Botës, Spanja e shkarkoi...

PERU

Të varur nga veteranët

Fotot: GoogleImages/ Reddit/

13 Qershor, 2018 @9:44

Po të pyesni dikë të ju përmend dhjetë kombëtaret më të mira...

VIKINGËT

Kapaciteti i limituar danez

Foto: GoogleImages/

12 Qershor, 2018 @19:15

A është punë e kryer? 1992 Çfarë ndjenje është kur ke...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018