Të gjitha lajmet

KUJTIME

Kuqezinjtë të fundit që mposhtën kampionin

Kuqezinjtë të fundit që mposhtën kampionin

11 Korrik, 2016 @8:55

Edhe pas europianit, Shqipëria vazhdon të jetë ekipi i fundit që ka arritur të mposht Portugalinë - që tashmë është kampione e re e Europës në futboll.

Kujtojmë golin e Bekim Balajt sot që solli rënien e fundit të portugezëve dhe ndërrimin e trajnerit Paulo Bento me Fernando Santosin, ku ky i fundit nuk pësoi më.

GRUPET KUALIFIKUESE PËR EURO2016

YOUNG PLAYER OF EURO

Renato, më i miri

Foto: uefa.com

11 Korrik, 2016 @8:14

Mesfushori portugez që para europianit u transferua nga Benfica te...

MBETET

Deschamps mbetet, misioni vazhdon

Foto: uefa.com

11 Korrik, 2016 @8:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Francës, Didier Deschamps, pas...

DITARI NR. 23 @ EURO 2016

Cristiano!

11 Korrik, 2016 @0:00

Shumica e trajnerëve të hendbollit akoma përdorin pozitën e...

TEAM OF THE EURO2016

3 portugezë te ekipi më i mirë i europianit

10 Korrik, 2016 @23:54

Sipas analistëve dhe komentatorëve të BBC-së, lojtarët në...

NGA KONFERENCA

E ardhmja e ndritur

10 Korrik, 2016 @23:52

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, pas triumfit në EURO...

PORTIERI

Rekorderi Rui Patricio

10 Korrik, 2016 @23:46

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio, është njeriu që ka...

EDER

Heroi në statistika

10 Korrik, 2016 @23:42

Statisikat e sulmuesit të Portugalisë, Eder, që shënoi golin...

FERNANDO SANTOS

Caku i arritur

10 Korrik, 2016 @23:33

Fernando Santos në prill të vitit 2015 ka thënë: “Caku që i...

JOSE MOURINHO

Lider i festës nga jashtë

10 Korrik, 2016 @23:08

Jashtë stadiumit, Jose Mourinho, është lider i festimeve të...

CRISTIANO RONALDO

Arritje madhore

10 Korrik, 2016 @22:49

Cristiano Ronaldo ka fituar trofeun e parë dhe më të çmueshëm me...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @15:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @11:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @12:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @14:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @15:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016